KULTURA ŁĄCZY SIŁY

Termin

16 marca 2020
16 marca 2020

Rodzaj biletu

Adres

18.00 >>>

Warsztat z tworzenia ekologicznych, sojowych świec zapachowych do masażu. Do ich tworzenia używa się wosku sojowego z ekologicznych upraw, maseł, olejów roślinnych oraz olejków eterycznych. Można je palić jak zwykłe świece zapachowe, aby stworzyć nastrojowy klimat. Po zapaleniu knota w ciągu kilkunastu minut roztapiają się w dzbanku i stają się ciepłym olejkiem roślinnym. Nie parzą. Następnie można wylać olejek z dzbanuszka na dłonie i wcierać w ciało zamiast balsamu.

Świeca do masażu-skrypt

PROWADZĄCA: Izabela Ryska – absolwentka kierunku Biotechnologia leków Politechniki Gdańskiej, Wydział Chemiczny (2015). Ścieżkę zawodową związała z naturalnymi kosmetykami. Uczy jak tworzyć kosmetyki oraz pielęgnować skórę w sposób naturalny. Od listopada 2015 r. pracowała nad autorskim składem kosmetyku. Stworzyła projekt świecy do masażu. Świeca podczas topienia zamienia się w olejek do masażu o temperaturze zbliżonej do temperatury ludzkiego ciała. Pomysł został doceniony przez miasto Gdynię, jest laureatką Konkursu Gdyński Biznesplan 2017. Izabela prowadzi szkolenia z naturalnych kosmetyków w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, w Szkołach Żak, TEB oraz w Studium.

20.00 >>>

MATKA TYTUŁ ANGIELSKI: THE MOTHER
REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Małgorzata – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn – narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK: fabularny
KRAJ PRODUKCJI: POLAND
CZAS TRWANIA: 30′
ROK PRODUKCJI: 2013
REŻYSERIA: Łukasz Ostalski SCENARIUSZ: Łukasz Ostalski
OPERATOR: Sławomir Witek
MONTAŻ: Łukasz Ostalski OBSADA: Danuta Stenka, Rafał Fudalej, Magdalena Czerwińska
PRODUCENT: Gdyńska Szkoła Filmowa

Łukasz Ostalski » Łukasz Ostalski ukończył UG na wydziale nauk społecznych i szkołę fotografii w Sopocie WFH . Wielokrotny laureat konkursów fotografii prasowej. Jest absolwentem Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Jego dyplom trzydziestominutowy film „Matka” zdobył wiele nagród na międzynarodowych i polskich festiwalach filmowych. Debiutował filmem fabularnym „Nowy Świat” reżyserując jeden z trzech segmentów pt. „Wiera”. Pracuje również jako reżyser seriali telewizyjnych.