“Zwierzęta i morze” Nowa wystawa Muzeum Miasta Gdyni w Galerii Klif w Gdyni

Termin

07 maja 2021
28 czerwca 2021

Rodzaj biletu

Adres

Już od 7 maja w gdyńskiej Galerii Klif będzie można oglądać nową wystawę fotografii z archiwum Muzeum Miasta Gdyni. Ekspozycja “Zwierzęta i morze” prezentuje 15 zdjęć pochodzących z lat 1921 – 1983 i będzie dostępna dla odwiedzających do 28.06.2021.

“Zwierzęta i morze”

Nowa wystawa Muzeum Miasta Gdyni w Galerii Klif w Gdyni

Termin ekspozycji: 7 maja – 28 czerwca 2021

Miejsce: Galeria Klif w Gdyni, parter, wejście od strony ul. Przebendowskich

Kuratorka: Agnieszka Drączkowska

Zwierzęta towarzyszą ludzkości od wieków, będąc ważnymi uczestnikami życia codziennego, czego doskonałym przykładem są fotografie ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Psy, koty, małpy, papugi i albatrosy to tylko część wspaniałego zwierzyńca, który stanie się bohaterem kolejnej wystawy Muzeum Miasta Gdyni w Galerii Klif. Unikatowe archiwalne fotografie ukażą niezwykłą więź łączącą ludzi i zwierzęta – na plażach, gdyńskich ulicach czy statkach. Załogi często zabierały w rejs psy, koty czy egzotyczne zwierzęta, które stawały się kompanami podróży, a często wręcz członkami załogi.

Przebywanie w towarzystwie zwierząt ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie – może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i zredukować stres – opowiada Agnieszka Drączkowska, kuratorka wystawy. Zwierzęta są też bez wątpienia źródłem radości, o czym wiedzą wszyscy właściciele czworonogów. Tę radość możemy zobaczyć na archiwalnych zdjęciach Muzeum Miasta Gdyni – pokazują one wyjątkowe historie przyjaźni między ludźmi i zwierzętami z motywem morskim w tle. Widać, że gdynianie lubili zwierzaki, także te egzotyczne. Gdynia to morskie miasto, stąd zdjęcia ze statków z albatrosem czy papugami.