Z cyklu Kultura i Natura: wykład pt. „Mały krok człowieka, ale wielki skok ludzkości” / jak wyglądała podróż na Księżyc / nocne podglądanie nieba na plaży

Termin

Rodzaj biletu

Adres

Podróż na Księżyc do dziś rozpala naszą wyobraźnię. W latach 60 ubiegłego wieku dwa wielkie mocarstwa, USA i ZSRR, jako zimnowojenny oręż wybrało podbój kosmosu – skutkiem czego, 20 lipca 1969 roku spełniło się najbardziej ambitne marzenie w dziejach ludzkości – człowiek wylądował na Księżycu.  Jak wyglądała ta przełomowa podróż? Ile wymagała poświęcenia i przygotowań? Co wydarzyło się na pokładzie Apollo 11? Kim byli Neil A. Armstrong, Michael Collins i Edwin „Buzz” E. Aldrin Jr.

No i, co kryje się za słowami „to mały krok człowieka, ale wielki skok ludzkości”?

W 50 rocznicę lądowania na Księżycu ten najbardziej przełomowy lot w historii odtworzy dla nas dr Piotr Stankiewicz – astronom i filozof.

Po wykładzie przejdziemy się na miejską plażę, gdzie fachowym okiem spojrzymy na niebo a przy odrobinie szczęścia (a przede wszystkim dobrej pogody) zobaczymy przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad Gdynią!

 

Dr Piotr Stankiewicz, astronom, doktor filozofii, autor książek: „Sztuka życia według stoików”, „21 polskich grzechów głównych”, „Does Happiness Write Blank Pages? On Stoicism and Artistic Creativity” oraz „My fajnopolacy”.

 

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: m.kraszewska@gdynia.pl, tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8:00-15:00).

,