Wystawa „Na styku morza i lądu”

Termin

16 października 2020
01 stycznia 2021

Rodzaj biletu

Adres

Wystawa „Na styku morza i lądu” w ART 39 w Gdyni (16.10.2020-01.01.2021)

 ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 16.10.2020 (piątek) O GODZINIE 17:00 W BUDYNKU ZESPOŁU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W GDYNI PRZY Ul. ORŁOWSKIEJ 39 w GDYNI!

 O 18:00, PO WERNISAŻU, ZAPRASZAMY NA NIEZWYKŁY AUDIOWIZUALNY POKAZ MULTIMEDIALNEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA MUZEUM MIASTA GDYNI pt. „MIASTOFONIA”!

O WYSTAWIE „Na Styku morza i lądu”

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na niezwykłą wystawę archiwalnych fotografii Gdyni.

W przestrzeni wystawienniczej ART 39 zaprezentowana zostanie wystawa pt. „Na styku morza i lądu”. Ekspozycja, poprzez obrazy, a dokładnie kilkadziesiąt absolutnie unikatowych, archiwalnych, czarno-białych fotografii, ukazuje niezwykłość Gdyni, owe genius loci, jednego z najpiękniejszych miast Polski, położonego na styku wody i lądu. To również fascynująca podróż w przeszłość, szansa na dostrzeżenie różnic ale i podobieństw między współczesnym a międzywojennym i powojennym miastem z morza i marzeń. Wystawa prezentowana była dotychczas w wielu prestiżowych przestrzeniach wystawienniczych. Podczas wernisażu, z okazji zbliżającej się 10-tej rocznicy powstania wystawy, nastąpi oficjalne przekazanie ekspozycji Zespołowi Szkół Plastycznych w Gdyni. Plansze wystawiennicze posłużą kolejnym pokoleniom wrażliwym na sztukę młodych twórców jako inspiracja i materiał edukacyjny.

kurator wystawy: Barbara Mikołajczuk, Dariusz Małszycki

Wernisaż wystawy: 16.10, 17:00

Seans „Miastofonia”, 16.10, 18:00

Z okazji wernisażu o godzinie 18:00 odbędzie się pokaz audiowizualny pt. „Miastofonia” – słuchowiska Muzeum Miasta Gdyni.

Miastofonia to unikatowa instalacja, będąca portretem dźwiękowym Gdyni. Dźwięki morza, śpiew ptaków, szum samochodów czy też melodie wygrywane przez portowe dźwigi dają pełen obraz tego, jak brzmi „miasto z morza i marzeń”. Przez kilkadziesiąt minut słuchacz i widz pokonuje muzyczną trasę wiodącą ze spokojnej nadmorskiej dzielnicy Orłowo, aż po wysuniętą daleko na północ Osadę Rybacką, mijając po drodze tętniące życiem rejony Śródmieścia, Kamiennej Góry oraz tereny portowe. Odgłosy życia w mieście spaja dyskretna i wciągająca elektronika oraz zaskakujące rytmiczne podkłady.

Miastofonia relaksuje, intryguje i…uzależnia. Autorem muzyki jest gdynianin Michał Jeziorski, znany również jako Spika. Ceniony twórca muzyki ambientowej, znany ze współpracy m.in. z Requiem Records, jako pierwszy podjął się wyzwania stworzenia nowoczesnego miejskiego soundtracku, nawiązującego zarówno do klasycznych twórców gatunku takich jak Brian Eno czy Aphex Twin, ale przede wszystkim zainspirowanego jego rodzinnym miastem. Muzykę wzbogacają wizualizacje Jacka Tymoszuka.

Bandcamp : bandcamp.com/muzeummiastagdyni

Facebook : www.facebook.com/miastofonia

Koncepcja, nagrania terenowe, muzyka, realizacja: Michał Jeziorski

Mastering: Panic Room Studio

Koncepcja: Agata Abramowicz, Tomasz Sosnowski

Grafika: Ewa Kielar

Foto: Kamila Szuba

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu wydawnictw Muzeum Miasta Gdyni.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników wernisażu, ilość miejsc została ściśle ograniczona.

www.muzeumgdynia.pl

www.facebook.com/muzeummiastagdyni

https://www.facebook.com/art39gdynia

http://www.zsplast.gdynia.pl/