WSZYSTKIEGO DOBREGO! 

Termin

01 marca 2024
06 kwietnia 2024

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Gdynia

Wszystkiego dobrego to nowy cykl wydarzeń, który przez kolejne siedem tygodni będzie zapraszał mieszkańców do zaopiekowania się sobą. Do początków wiosny podczas spotkań z autorami, coachami, aktorami, trenerami  będziemy wspierać się nawzajem, dodawać sobie otuchy i wskazywać najróżniejsze ścieżki do dobrostanu i dobromyślności.

Wszystkiego dobrego to spotkania, konferencje, wykłady, warsztaty z ludźmi kultury, nauki, popularyzatorkami/-ami nauki, trenerkami/-ami. Idea jest prosta, czasy wydają się niewesołe i czasami trudno zobaczyć iskrę nadziei, szczególnie zimą i na przednówku, gdy ciemno, zimno i mgliście. Proponujemy spokojny namysł nad tym, co kłopotliwe i praktykę tego, co wyzwalające, cucące, czułe i dobre. Poza spotkaniami będziemy proponować też zimowe robótki ręczne, niekoniecznie łuskanie fasoli, ale ćwiczenia Tai Chi, garncarstwo, korowód zmysłów w wykonaniu teatru ulicznego i inne tego typu pożyteczne działania jak najbardziej. W wolnych chwilach znajdzie się też moment na odrobinę sztuki kulinarnej by rozmawiać jak poprawiać dobrostan, poprawiając relacje ze swoim ciałem oraz jedzeniem.   

Pierwsza edycja cyklu rusza w połowie lutego i będzie realizowana w najprzytulniejszych i najmilszych miejscach Gdyni.  

Wśród zaproszonych: Piotr Cielecki, Wojciech Eichelberger, Jacek Walkiewicz, Michał Korkosz “Rozkoszny, Teatr Gdynia Główna, A3Teatr.

Zapraszamy!

Szczegóły: www.gdyniakulturalna.pl

PROGRAM

1 marca g. 18:00 | Muzeum Miasta Gdyni | zapisy 

Nowe rozkosze Korkosza. Spotkanie z Michałem Korkoszem o gotowaniu | prowadzi Małgorzata Muraszko. 

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Korkoszem, znanym również jako Rozkoszny, którego działalność na rzecz kulinarnego dobrostanu Polek i Polaków ukoronowana została właśnie książką „Nowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytują.” Ze swoimi przepisami, ale też ze swoim myśleniem o kuchni, która w jego wydaniu jest wegetariańska, wielokulturowa i swojska jednocześnie, Korkosz zagościł już na dobre w naszych domach. Najwyższy już czas na spotkanie na żywo. Uprasza się o nieprzychodzenie na czczo!    

Na spotkanie obowiązują zapisy:

https://muzeumgdynia.pl/wydarzenie/spotkanie-z-michalem-korkoszem-wokol-ksiazki-nowe-rozkoszne/

3 marca g. 14:00 | Teatr Gdynia Główna | zapisy 

Doświadczenie teatralne – Ukojenie.   

Teatr Gdynia Głowna zaprasza młodzież, również z opiekunami do bezpłatnej akcji teatralnej, która otworzy drzwi do krainy ukojenia, dobrostanu, wspólnoty i dobromyślności. Wykorzystamy do tego techniki teatralne i kreatywne. Twórcami akcji teatralnych będą osoby współpracujące z naszym teatrem – pisarka, poetka Barbara Piórkowska, reżyser teatralny Rafał Matusz oraz Wy, uczestnicy. Będzie to czas, który wspólnie spędzimy w twórczej i bezpiecznej atmosferze.

Grupa docelowa i indywidualne potrzeby: młodzież mieszkająca w Gdyni, młodzież szkół podstawowych (klasy VII, VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Do akcji zapraszamy również rodziców, opiekunów co pozwoli na zbudowanie większej więzi. Tworzymy grupę (do 14 osób), co pozwoli na skupieniu się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Wydarzenie bezpłatne. W celu zapisów prosimy o podanie imienia oraz numeru telefonu pisząc na adres e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

15 marca  g. 18:00 | Muzeum Marynarki Wojennej – sala konferencyjna | zapisy

Pełna MOC w czasach zmian. Wykład psychologa Jacka Walkiewicza. 

“Pełna MOC w czasach zmian” to wykład autorski oparty na doświadczeniach prowadzącego. Poruszane tematy dotyczą szeroko rozumianej skuteczności w czasach zmian i chaosu.

Wykład ma charakter inspiracyjny zachęcający do nowego spojrzenia na już znane zagadnienia. Kluczowe tematy to wizja, odwaga, ryzyko, motywacja, skuteczność.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod linkiem:

https://app.evenea.pl/event/895300-2

22 marca g. 18:00 | Muzeum Marynarki Wojennej – sala konferencyjna | zapisy

Moc jest w nas. Wykład coacha Piotra Cieleckiego.

Moc jest w nas czyli jak wygrać z pułapkami myślenia i działać skutecznie. Uczestnicy spotkania poznają mechanizmy działania ograniczających przekonań i sposobów w jaki potrafimy sabotować własny sukces, opierając się na starych, nieaktualnych narracjach, w które bezrefleksyjnie wierzymy. Dowiedzą się również m.in.  w jaki sposób pracować z tymi osłabiającymi monologami i jak przekształcać je w motywujący dialog, który zamiast podciąć nam skrzydła będzie popychać nas do działania.

Na spotkanie obowiązują zapisy pod linkiem:

https://app.evenea.pl/event/895300-1/

23 marca g. 13:00 | Park Centralny w Gdyni         

A3Teatr – kolekcjonerzy wzruszeń. Teatr uliczny zaprasza do zmysłowego celebrowania pierwszego dnia wiosny.

By kolekcjonować wzruszenia, trzeba je najpierw wywołać, a z tym Dariusz Skibiński z zespołem radzą sobie jak mało kto. Czy to na sali teatralnej czy w ulicznym korowodzie, prostą formą, bezpośredniością przekazu, swobodą aktorską A3 generuje emocje z cudowną skutecznością. Bez słów, bez linearnych narracji, ale za to z pełnym zaangażowaniem widza!

23 marca g. 14:30 | Park Centralny w Gdyni 

Bez napięcia. Ćwiczenia Tai Chi. Zajęcia prowadzi instruktor Tomasz Raganowicz.   

Tai Chi to stara, chińska sztuka poruszania się, która poprzez ćwiczenie harmonijnych ruchów ciała w połączeniu z koncentracją ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i umysłową praktykujących.  

5 kwietnia g. 18:00 | Muzeum Miasta Gdyni | zapisy

Jak sklecić jedno dobre życie. Spotkanie z psychoterapeutą Wojciechem Eichelbergerem o tym, jak rozpoznać i zdemobilizować lęki, które nas obezwładniają.

Temat spotkania bezpośrednio nawiązuje do autorskiego kursu „Uwolnij się od lęku”. Został on stworzony z myślą o osobach zmagających się z wewnętrznym lękiem, który towarzyszy im w życiu, obciąża je i blokuje. Wojciech Eichelberger pozwala przejść drogę od rozbudzenia świadomości, przez identyfikację lęku i zrozumienie jego źródeł, aż do pełnego, głębokiego spotkania z nim.

Podczas naszego spotkania będzie można zadawać własne pytania, tak aby móc oswoić swój lęk i pójść o krok dalej.

Chcąc zadać pytanie, skorzystaj z linku: https://forms.office.com/e/Ekf8uWGc0s 

Na spotkanie obowiązują zapisy pod linkiem:

https://muzeumgdynia.pl/wydarzenie/jak-sklecic-jedno-dobre-zycie-spotkanie-z-psychoterapeuta-wojciechem-eichelbergerem/

6 kwietnia g. 13:00 | Park Centralny w Gdyni  

Bez napięcia. Ćwiczenia Tai Chi. Zajęcia prowadzi instruktor Tomasz Raganowicz.       

Tai Chi to stara, chińska sztuka poruszania się, która poprzez ćwiczenie harmonijnych ruchów ciała w połączeniu z koncentracją ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i umysłową praktykujących. 

Projekt realizowany przez Miasto Gdynia.