Wolność Kosmos Improwizacja: Masowiec

Termin

24 października 2020
24 października 2020

Rodzaj biletu

Adres

Przed nami jubileuszowa, dwudziesta odsłona cyklu „Wolność Kosmos Improwizacja: Masowiec”. Koncert odbędzie się 24 października w Klubie Desdemona.

W związku z panującymi obostrzeniami organizatorzy zdecydowali się na wydarzenie hybrydowe – koncert odbędzie się z udziałem publiczności i jednocześnie będzie transmitowany online na żywo we współpracy z Kulturą Na Wynos.

Koncerty muzyki improwizowanej na stałe wpisały się w kalendarz imprez w Gdyni. Każde ze spotkań jest opatrzone tematem, do którego artyści tworzą improwizowaną wypowiedź, tym razem będzie to „Masowiec”. Artyści spotykają się w danym składzie po raz pierwszy w dniu występu. Nie grają wcześniej prób, a także nie ustalają szczegółów występu. Każde ze spotkań trwa około godziny (zazwyczaj tyle czasu zajmuje wypowiedź artystyczna improwizatorów). Spotkania są cykliczne i odbywają się z udziałem artystów innych dziedzin sztuki: performance, poezja, wizualizacje, taniec czy malarstwo, często towarzyszy im specjalnie przygotowana na scenografia. Za dobór artystów odpowiada kurator Michał Miegoń, muzyk, animator kultury, kurator wydarzeń kulturalnych.

Artyści edycji 4 (20)

Natalia Fiedorczuk-Cieślak (Nathalie And The Loners) – Kl, Wok
Filipe Fernandez (Filipe da Graça) – Perkusja, Gitara
Kamil Mroczek (Alone At Home)- Soundscapes, dub
Miłosz Karpowicz (drewnofromlas) – Gitara
Michał Miegoń (Kiev Office) – Gitara basowa, Kl

Performance: Aleksandra Majzel

sobota, 24 października 2020,

godz. 19:00

Wstęp: 30 zł

Dostęp do transmisji jest bezpłatny, streaming będzie dostępny na profilach Kultura na Wynos, szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/2717634338476011

Organizator: Fundacja 4sztuki

Partner projektu: Klub Desdemona

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Gdyni.