Weź to na warsztat – Experyment czeka

Termin

08 lutego 2021 11 lutego 2021 15 lutego 2021 18 lutego 2021 22 lutego 2021 25 lutego 2021
25 lutego 2021

Rodzaj biletu

Adres

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza młodzież w wieku 10-13 lat na cykl spotkań online,
w trakcie których uczestnicy będą majsterkować, projektować i budować. Zajęcia startują od poniedziałku 8 lutego i potrwają trzy tygodnie.

WEŹ TO NA WARSZTAT to cykl sześciu zajęć instruktażowych online na platformie MS Teams,
w trakcie których uczestnicy wraz z zespołem Experymentu zaplanują i zbudują własne projekty inżynierskie.

Na nowo pokochaliśmy majsterkowanie. Warsztaty prowadzone w duchu DIY, czyli zrób to sam cieszą się ogromną popularnością, podobnie jak miejskie pracownie stolarskie i narzędziownie,
z których chętnie korzystają mieszkańcy. Pokolenie makerów nie dotyczy jakieś konkretnej grupy wiekowej, ale wszystkich, którzy czerpią satysfakcję z samodzielnego, ręcznego tworzenia przedmiotów. Zajęcia WEŹ TO NA WARSZTAT, na które zapraszamy młodzież, również wpisują się
w ten pozytywny trend. Liczbę godzin spędzonych przed komputerem ograniczyliśmy do minimum,
a cały cykl wypełniliśmy praktycznymi zadaniami inżynierskimi
mówi Justyna Sudakowska, Specjalistka ds. marketingu i PR z Centrum Nauki Experyment.

W czasie zajęć edukatorzy Experymentu wyjaśnią uczestnikom proces projektowania: jak myśli inżynier projektując i budując różnego rodzaju konstrukcje? Jak radzi sobie z problemami, które napotyka po drodze? Jak pracuje nad udoskonalaniem swoich projektów? Uczestnicy nauczą się budować makiety projektów inżynieryjnych i dowiedzą się, jaką rolę w całym procesie projektowania i budowania odgrywa grawitacja.

Solidną dawkę wiedzy inżynierskiej zdobytą w trakcie spotkań, młodzi konstruktorzy będą mogli wykorzystać realizując mniejsze i większe projekty – zarówno na zajęciach online, jak i pomiędzy nimi.

– Ważną częścią naszego cyklu jest samodzielna praca młodzieży w domu. Po każdym spotkaniu uczestnicy będą otrzymywać mini wyzwania inżynierskie do wykonania. Pokombinuj, zrób po swojemu, jeśli nie wyjdzie spróbuj jeszcze raz – mówiąc to uczestnikom chcemy ich zachęcić do twórczego działania. W końcu nic nie sprawia większej frajdy niż samodzielne eksperymentowanie zakończone sukcesem – dodaje Justyna Sudakowska.

Na ostatnich zajęciach uczestnicy pochwalą się efektami swojej pracy – zrealizowanymi projektami inżynierskimi, ale też wymienią się doświadczeniami, opowiedzą, co sprawiło im największą satysfakcję i czy tak wyobrażali sobie pracę inżyniera. Edukatorzy Experymentu podsuną też młodzieży inspiracje do dalszego samodzielnego majsterkowania, projektowania i tworzenia.

_______________________________________________________________________________

Koszt 6 zajęć WEŹ TO NA WARSZTAT wynosi 150 zł za dziecko i osobę towarzyszącą rodzica/opiekuna Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względu na użycie prostych narzędzi warsztatowych, na niektórych zajęciach będzie wymagana obecność dorosłych opiekunów uczestników.

Zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki w terminach 8, 11, 15, 18, 22 i 25 lutego o godzinie 15:00.  

Więcej informacji na https://experyment.gdynia.pl/events/wez-to-na-warsztat-zajecia-dla-mlodych-konstruktorow/
Kontakt: bilety@experyment.gdynia.pl, +48 58 500 49 94