tuBAZA gra w zielone!

Termin

02 lipca 2022

Rodzaj biletu

Adres

Strefa warsztatowa oraz gastronomiczna, przestrzeń wolnych dzieci i spacery ziołowe to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na piknik pod nazwą Graj w Zielone.

02 lipca na gdyńskich Kolibkach odbędzie się całodniowy piknik pod nazwą Graj w Zielone. Wydarzenie potrwa od 10 do 17 a w programie przewidziano m.in.: liczne warsztaty, strefę gastronomiczną, spacery ziołowe i strefę wolnych dzieci. Całość wydarzenia uzupełni audiowizualny projekt Ala Kryształ.

WARSZTATY

Gdyńska tuBAZA to centrum kulturalne, które na co dzień prowadzi działalność galeryjną i warsztatową. Tym razem typowe dla placówki aktywności pojawią się również w przestrzeni parku. Przygotowano bezpłatne warsztaty, skierowane do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych przeznaczamy specjalną strefę Wolnych Dzieci, gdzie odbędą się specjalnie przygotowane warsztaty kreatywne oraz oraz tor przeszkód Hobby Horse, gdzie będzie można spróbować swoich sił w mini parkourze. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy również zestaw warsztatów m.in. warsztaty wyplatania z wikliny (każdy wychodzi od nas z własnoręcznie uplecionym koszyczkiem), plecenia wianków, warsztaty ceramiczne z motywem roślinnym oraz pokaz wypału raku. Nowością w rytmie etno będą warsztaty tworzenia motanek oraz warsztaty rytmiczno-perkusyjne prowadzone przez wybitnego perkusistę – Marcina Karnowskiego. Tradycyjnie zapraszamy również na spacery ziołowe, prowadzone przez znaną, trójmiejską fitoterapeutkę – Dorotę Grądzką.

WYPRZEDAŻ BAGAŻNIKOWA

Po raz kolejny odbędzie się wyprzedaż bagażnikowa – Pchli Targ. Około 30 wystawców „przewietrzy” swoje strychy, piwnice i pawlacze, prezentując swój dobytek. W nieformalnej atmosferze będzie można nabyć m.in. ubrania, winyle, zabawki dziecięce oraz elementy wystroju wnętrz. Organizatorzy proszą wszystkich (poza wystawcami) o zostawienie aut w domu i wybranie się do parku spacerem, rowerem lub komunikacją miejską.

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA

Bez bycia ocenianą i w pełnej akceptacji – takie właśnie zajęcia poprowadzi Gaya Bożek. Słowiańska Gimnastyka Kobiet, to zestaw 27 ćwiczeń korzeniami sięgający pradawnej

Słowiańszczyzny. Pomagają one osiągnąć harmonię na poziomie ciała, umysłu i duszy.

Kilka słów o Prowadzącej:
Wolna, dzika Kobieta, żyjąca autentycznie i na swoich warunkach.

Z wykształcenia socjolog.

Z powołania- Medicine Woman w przestrzeni @Gayamedicine”.

Przez 11 lat podróży poznawała i fotografowała plemiona w Arunachal Pradesh, Nagaland, Manipur, Tuwie,Buriacji. Jest jedną z pierwszych w Polsce instruktorek Słowiańskiej Gimnastyki Kobiet i kreatorką Tańców Duszy.

MUZYKA

Na plenerowej imprezie nie może zabraknąć muzyki. Organizatorzy przygotują trwającą przez cały dzień strefę muzyczną w iście oldschoolowym stylu. Przygrywać będą bowiem kaseciaki. O godzinie 16 rozpocznie się natomiast uczta adiowizualna w wykonaniu zespołu Ala Kryształ.

O zespole:

Trio poruszające się w obszarze wzajemnych, subtelnych oddziaływań widmowo-dźwiękowych. Kompozycji wizualnej tworzonej przez Monikę Kuczyniecką podczas live-actu towarzyszy animacja muzyczna Radosława Drwęckiego i Marcina Karnowskiego, powstająca na instrumentach akustycznych i elektronicznych.

Szczegółowy program:

Warsztaty

10:00 – 13:00 Wyplatanie wianków

10:00-13:00 Warsztaty blockprintingu

10:00-14:00 Warsztaty ceramiczne

10:00-13:00 Warsztaty plecionkarskie (wyplatanie koszyków z wikliny)

11:00-15:00 Strefa Wolnych Dzieci (trawnik koło dworku)

11:00 – 12:00 Poznaj tajemnice roślin – spacer zielarski

11:00 – 12:00 Warsztaty rytmiczno perkusyjne (wozownia)

12:00 – 13:00 Gimnastyka słowiańska (biała sala)

13:00-16:00 Warsztaty tworzenia laleczek słowiańskich (motanek)

13:00-14:00 Warsztaty rytmiczno perkusyjne (wozownia)

13:00-14:00 Poznaj tajemnice roślin – spacer zielarski

14:00-15:00 Gimnastyka słowiańska (biała sala)

15:00-16:00 Poznaj tajemnice roślin – spacer zielarski

15:00-17:00 Wypał raku/obvara (przy budynku tuBAZY)

16:00-17:00 koncert Ala Kryształ (wozownia)

 

Pozostałe aktywności: strefa gastro, wyprzedaż – Pchli Targ, strefa muzyczna kaseciaków oraz inne aktywności będą dostępne w godzinach trwania Graj w zielone, czyli od 10:00 do 17:00.

Imprezę współfinansuje Miasto Gdynia.