Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF! 3-9 czerwca

Termin

04 czerwca 2022 08 czerwca 2022

Rodzaj biletu

Adres

Trzymające w napięciu premiery filmowe, a także seans dla widzów w spektrum autyzmu oraz kosmiczny poranek filmowy dla najmłodszych – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza wszystkich widzów.

Na ekrany wchodzi jeden z bardziej oczekiwanych filmów tego roku, wizjonerski dramat „Men” w reżyserii Alexa Garlanda. Opowiada intrygującą, gęstą i pełną mrocznych tajemnic historię młodej kobiety, która próbuje uwolnić się od dręczących ją wspomnień. W rolach głównych nominowana do Oscara Jessie Buckley („Córka”, „Czarnobyl”) oraz Rory Kinnear („Nie czas umierać”, „Czarne lustro”). Drugą premierą tego tygodnia jest „Sekret Madeleine Collins” – thriller, który zachwycił widownię festiwalu w Wenecji. W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też m.in. filmy: „F_cking Bornholm”, „Książę”, „Boscy”, „Rytmy Casablanki”, „Infinite Storm”, a dla młodych widzów „Detektyw Bruno”, „Comedy Queen”. Szczegóły i bilety na www.gcf.org.pl.

Z myślą o widzach ze spektrum autyzmu Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu „Duch śniegów” w środę, 8 czerwca, o godzinie 10.00. Seans odbędzie się w formule Kina Przyjaznego Sensorycznie, adresowanego do widzów, którzy nie lubią hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie są wyświetlane zwiastuny, by nie rozpraszać uwagi widzów. Obejrzą oni francuski film dokumentalny ze spektakularnymi zdjęciami tybetańskiej przyrody, zarejestrowanymi w krainie zamieszkałej przez śnieżną panterę

Magia kina i teatru przeniesie najmłodszych widzów poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” w kosmos, bez potrzeby opuszczania Gdyni! W sobotę, 4 czerwca, o 10.00 w programie zestaw bajek animowanych oraz spotkanie z artystami Teatru Gdynia Główna. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych porankach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu. Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.