SLOT Pomorze

Termin

12 września 2020
12 września 2020

Rodzaj biletu

Adres

SLOT Pomorze to otwarty na każdego, jednodniowy festiwal artystyczny w Gdyni oparty na relacjach ludzi i wspólnym tworzeniu niezwykłej przestrzeni spotkań. Celem wydarzenia jest integracja lokalnych środowisk twórczych, zacieśnianie więzi społecznych, promocja wolontariatu i postawy obywatelskiej.

Festiwal SLOT Pomorze odbędzie się w sobotę, 12 września (sobota) przed muszlą w Gdyni od godziny 11:00 do 20:00.

SLOT Pomorze to niezwykły dzień, kiedy razem tworzymy, rozmawiamy, otwieramy się na siebie i zawiązujemy nowe relacje.

SLOT Pomorze podzielony jest na strefy. Na uczestników czekają warsztaty plenerowe, kawiarnia, otwarta scena Trójmiejskich artystów, warsztaty multimedialne i strefa inspiracji Story of the Soul.

Tego lata, jak nigdy, będziemy spragnieni spotkań oraz poczucia, że jesteśmy razem w trudnym czasie. Sytuacja epidemiczna na terenie naszego kraju zamknęła nas w domach niespodziewanie. Znaleźliśmy się w rzeczywistości, w której od nowa układamy życiowe fundamenty.

Będziemy odkrywali inne spojrzenie na palące problemy społeczne. We wrześniu chcemy być blisko ludzi. Chcemy pytać ich o zmianę, o nową perspektywę, chcemy zadać pytanie jak żyć: jak radzić sobie ze zmieniającym się światem, jak adaptować się, jak umieć wywracać życie do góry nogami i jak być elastycznym, by nie zagubić siebie w tych wywrotkach. Zastanowimy się jak być wsparciem dla innych, jak się troszczyć, jak inspirować, jak tworzyć, jak budować.

Tematem przewodnim siódmej edycji Festiwalu będą #sztukażycia #sztukawyboru #zarażamnadzieją.

Odpowiedzi na pytania będziemy szukać w znanej formule artystycznych warsztatów, spotkań z gośćmi specjalnymi w Strefie Story of the soul, na scenie i w kawiarni Muszla, a także w nowej formule webinariów, tak, by mogła się przyłączyć cała Polska. W siódmej edycji ekipa młodzieżowa Youth Slot w całości zorganizuje swoją autorską koncepcję  #sztukawyboru #zarażamnadzieją. W programie przegląd młodych artystów, spotkania z młodymi liderami. Do współpracy zapraszamy lokalnych twórców, współpracujemy z lokalnymi organizacjami.

Skąd pomysł na SLOT Pomorze? – W Lubiążu, na Dolnym Śląsku, co roku ma miejsce SLOT Art Festival, jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce – mówi organizator SLOT Pomorze, Kryspin Pluta. – To świetne koncerty, warsztaty, klimatyczne kluby i kawiarenek, goście specjalni, wystawy, wykłady, pokazy filmowe. Nie chcemy, by ten Festiwal zakończył się latem. Chcemy, by SLOT przenosił się w różne zakątki Polski, by uczestnicy mogli poczuć na nowo atmosferę Festiwalu, by przeżyć go jeszcze raz, ale tym razem w lokalnej społeczności.

To wydarzenie jest otwarte, bezpłatne i przeznaczone dla każdego.

Organizatorem Festiwalu SLOT Pomorze jest Fundacja Inicjatyw Twórczych „Fordewind”. Fundacja ma na celu szeroko pojętą działalność edukacyjną i kulturalną, szczególnie w zakresie wspierania wychowania i rozwoju młodych ludzi. Chcemy inspirować młodych ludzi do twórczego działania. Realizujemy programy edukacyjne oraz projekty artystyczne m.in. warsztaty filmowe (polskie i międzynarodowe), festiwale (SLOT Pomorze).

Partnerem Slot Pomorze jest Miasto Gdynia. Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek, nadał honorowy patronat wydarzeniu.

Więcej na stronie: http://www.slotpomorze.pl/

FB:  slotpomorze

Insta: slotpomorze

AKTUALNY program >>> pobierz