Seanse pod chmurką! Ruszyło letnie kino dzielnicowe #wGdyni

Termin

01 lipca 2023
25 sierpnia 2023

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Gdynia
Kina pod chmurką od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem gdyńskiej publiczności. Seanse na patio, przy molo w Orłowie oraz kino po sąsiedzku #wGdyni zachęcają miłośników kinematografii do oglądania filmów na świeżym powietrzu i dużym ekranie. W tym roku „Kino dzielnicowe #wGdyni” to aż 47 seansów w 11 dzielnicach, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

W tegorocznej edycji „Kino dzielnicowe #wGdyni” zagości w jedenastu dzielnicach, kinowe destynacje naszego miasta to: Cisowa, Chylonia, Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Karwiny, Leszczynki, Obłuże, Pustki Cisowskie – Demptowo, Redłowo, Wielki Kack oraz w Śródmieście. Czwarta odsłona cyklu to aż 47 seansów, których ideą jest dotarcie z popularną kinematografią do widzów w ich najbliższym otoczeniu, blisko domu.

– Kina plenerowe od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród gdyńskiej publiczności, ich urok to kameralne projekcje, blisko domu, sąsiedzki klimat i oczywiście dobry film na ekranie – Maja Wagner, naczelniczka Wydziału Kultury – Każdego lata wychodzimy z kulturą bliżej mieszkańców, a tegoroczne lato obfitowało będzie zarówno w seanse filmowe, jak i spektakle teatralne w gdyńskich dzielnicach – podkreśla naczelniczka.

W repertuarze znalazło się 28 produkcji filmowych. Podczas letnich wieczorów publiczność będzie miała okazję zobaczyć m.in. docenione filmowy polskie i zagraniczne tj. „W Trójkącie”, „Fabelmanowie” czy „Wieloryb”. Na najmłodszych widzów czekają projekcje „Wilk, Lew i ja”, „Szczęście Mikołajka”, a także przygody niezwykłego krokodyla „Wielki Zielony Krokodyl Domowy”. Warto, zajrzeć na letnie pokazy, repertuar jest bogaty i prezentuje różnorodne gatunki  filmowe, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a filmy dostarczą widzom wielu emocji i wzruszeń. Opisy filmów znajdziecie tutaj.

Projekcje potrwają do 9 września. Odbywać się będą w weekendy, we wszystkich miejscach do dyspozycji widzów będą wygodne rozkładane krzesła i duży ekran, wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Tegoroczne kino dzielnicowe zainaugurowała niedzielna projekcja filmu „W Trójkącie”, podczas pikniku rodzinnego w Cisowej.

Projekcje filmowe odbędą się w lokalizacjach:

 • Cisowa – boisko „Skórki” przy ul. Chylońskiej 237;
 • Chwarzno-Wiczlino – polana przy komisariacie Policji, ul. L.Staniszewskiego 1 A;
 • Chylonia – scena w parku Kilońskim;
 • Dąbrowa – teren przy ZSP nr 3 – Szkole Podstawowej nr 47, ul. Nagietkowa 73; 
 • Karwiny – amfiteatr przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4, ul. Chwaszczyńska 26;
 • Leszczynki – teren przy Szkole Podstawowej nr 29, ul. Ks. P. Ściegiennego 8;
 • Obłuże – skwer im. I.Kwiatkowskiej;
 • Pustki Cisowskie – Demptowo – boisko przy SP nr 16, ul. Chabrowa 43;
 • Redłowo – teren przy Szkole Podstawowej nr 34, ul. Cylkowskiego 5.
 • Wielki Kack – dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 20, ul.Starodworcowa 36.
 • Śródmieście – Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Jana z Kolna 5.

Pokazy filmowe finansowane są ze środków Budżetu Obywatelskiego Gdynia oraz Rad Dzielnic Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Karwiny, Obłuże, Pustki Cisowskie-Demptowo, i Wielki Kack.

Szczegółowy repertuar dostępny w galerii pod artykułem, oraz na bieżąco w wydarzeniach na fb #dzielnicewGdyni, na stronie www.gdynia.pl/dzielnice,oraz w kalendarzu imprez na gdynia.pl

Repertuar: