Rodzinne warsztaty animacji – Gdynia Kulturalna

Rodzinne warsztaty animacji

Termin

19 września 2020 27 września 2020 11 października 2020
11 października 2020

Rodzaj biletu

Adres

Rodzinne warsztaty animacji Jak to się kręci? to zajęcia edukacyjno-artystyczne skierowane do dzieci w wieku 8 – 10 lat i dorosłych, w tym seniorów. Celem jest stworzenie przestrzeni na kreatywne wykorzystanie ogólnodostępnych narzędzi multimedialnych w procesie edukacji i twórczej zabawy.

Jak to się kręci? to projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury UM w Gdyni. W ramach projektu odbędą się trzy warsztaty z zakresu kreatywnej animacji. Do udziału w każdym spotkaniu zapraszamy duety (dziecko + dorosły). Zajęcia są całkowicie BEZPŁATNE, obowiązują zapisy, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jedno ze spotkań jest szczególne: ponieważ sztuka filmowa oddziałuje głównie przez obraz, dlatego jest doskonałym sposobem ekspresji osób niedosłyszących lub słabosłyszących. Z tego względu Gdyńskie Centrum Animacji zdecydowało się przygotować wersję warsztatów, dostosowaną do potrzeb takich osób. Spotkanie w takiej formule odbędzie się 27 września z udziałem tłumacza języka migowego.

Tematyka: punktem wyjścia twórczego działania małych i dużych będzie miasto Gdynia: ulubione miejsca, przygody i doświadczenia. Ja w moim mieście. Dlatego też poprosiliśmy uczestników o przyniesienie wydruków zdjęć, na których są ich postacie. Będą one wycinane ze zdjęć i animowane. Oznacza to, że bohaterami każdego filmu będą jego twórcy – mieszkańcy Gdyni.

Czas trwania: 4 h zegarowe Terminy:

  • 19 WRZEŚNIA – sobota, godz.10.00 – 14.00
  • 27 WRZEŚNIA – niedziela, godz. 13.30 – 17.30 (warsztaty dla osób słabosłyszących/niesłyszących z asystą tłumacza języka migowego)
  • 11 PAŹDZIERNIKA – niedziela, godz. 11.30 – 15.30

Wszystkie odbędą się w siedzibie GCA, na ul. Gołębiej 9 w Gdyni.

Zapisy: za pomocą formularza: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLXcZWQsChyo3ZpNkUvXw0i5hE9hd89hD5vjrWT-PkQu_yog/viewform?fbclid=IwAR2iUJ0dMtYOs96reuDRdcydbUtQloKg9AOIKpJ55G9VDI1JH_rs_jr7LQ4

Warsztaty:

  1. promują sztukę filmową oraz umacniają wizerunek Gdyni jako miasta o filmowych tradycjach
  2. zapoznają z procesem powstawania animacji poklatkowej, począwszy od tworzenia scenariusza filmu, poprzez opracowanie storyboardu, kreowanie postaci, budowę lalek, aż do wykorzystania scenografii
  3. integrują pokolenia
  4. stwarzają okazję do zdobycia nowych umiejętności i zaszczepienia wspólnej pasji

W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu: +48 505 552 115 lub biuro@gca.edu.pl Gdyńskie Centrum Animacji ul. Gołębia 9, 81-185 Gdynia