Rodzinne warsztaty animacji

Termin

19 września 2020 27 września 2020 11 października 2020
11 października 2020

Rodzaj biletu

Adres

Rodzinne warsztaty animacji Jak to się kręci? to zajęcia edukacyjno-artystyczne skierowane do dzieci w wieku 8 – 10 lat i dorosłych, w tym seniorów. Celem jest stworzenie przestrzeni na kreatywne wykorzystanie ogólnodostępnych narzędzi multimedialnych w procesie edukacji i twórczej zabawy.

Jak to się kręci? to projekt finansowany ze środków Wydziału Kultury UM w Gdyni. W ramach projektu odbędą się trzy warsztaty z zakresu kreatywnej animacji. Do udziału w każdym spotkaniu zapraszamy duety (dziecko + dorosły). Zajęcia są całkowicie BEZPŁATNE, obowiązują zapisy, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jedno ze spotkań jest szczególne: ponieważ sztuka filmowa oddziałuje głównie przez obraz, dlatego jest doskonałym sposobem ekspresji osób niedosłyszących lub słabosłyszących. Z tego względu Gdyńskie Centrum Animacji zdecydowało się przygotować wersję warsztatów, dostosowaną do potrzeb takich osób. Spotkanie w takiej formule odbędzie się 27 września z udziałem tłumacza języka migowego.

Tematyka: punktem wyjścia twórczego działania małych i dużych będzie miasto Gdynia: ulubione miejsca, przygody i doświadczenia. Ja w moim mieście. Dlatego też poprosiliśmy uczestników o przyniesienie wydruków zdjęć, na których są ich postacie. Będą one wycinane ze zdjęć i animowane. Oznacza to, że bohaterami każdego filmu będą jego twórcy – mieszkańcy Gdyni.

Czas trwania: 4 h zegarowe Terminy:

  • 19 WRZEŚNIA – sobota, godz.10.00 – 14.00
  • 27 WRZEŚNIA – niedziela, godz. 13.30 – 17.30 (warsztaty dla osób słabosłyszących/niesłyszących z asystą tłumacza języka migowego)
  • 11 PAŹDZIERNIKA – niedziela, godz. 11.30 – 15.30

Wszystkie odbędą się w siedzibie GCA, na ul. Gołębiej 9 w Gdyni.

Zapisy: za pomocą formularza: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLXcZWQsChyo3ZpNkUvXw0i5hE9hd89hD5vjrWT-PkQu_yog/viewform?fbclid=IwAR2iUJ0dMtYOs96reuDRdcydbUtQloKg9AOIKpJ55G9VDI1JH_rs_jr7LQ4

Warsztaty:

  1. promują sztukę filmową oraz umacniają wizerunek Gdyni jako miasta o filmowych tradycjach
  2. zapoznają z procesem powstawania animacji poklatkowej, począwszy od tworzenia scenariusza filmu, poprzez opracowanie storyboardu, kreowanie postaci, budowę lalek, aż do wykorzystania scenografii
  3. integrują pokolenia
  4. stwarzają okazję do zdobycia nowych umiejętności i zaszczepienia wspólnej pasji

W razie pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu: +48 505 552 115 lub biuro@gca.edu.pl Gdyńskie Centrum Animacji ul. Gołębia 9, 81-185 Gdynia