PROSTE, ŻE FERIE W EXPIE

Termin

11 stycznia 2020
26 stycznia 2020

Rodzaj biletu

Adres

11-26 stycznia 2020 – codziennie!

 Jak ferie, to w EXPIE, no bo gdzie?

Dlaczego warto wpaść w ferie zimowe do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni? Dlatego, że na gości czeka m.in. nowa wystawa i specjalny program. Każdego dnia wraz z Edukatorami można będzie badać zjawiska, które rządzą naszym codziennym życiem, a których nie da się zobaczyć gołym okiem. Tylko jak pokazać coś, czego nie widać? EXPERYMENT ma na to swoje sposoby, a żeby je poznać, wystarczy zabrać znajomych i rodzinę na wystawę.

Nowa tymczasowa wystawa TO TAKIE PROSTE to między innymi świat nowoczesnych technologii. Goście sprawdzą, czy są w stanie pokonać sztuczną inteligencję w prostych grach, spróbują napędzić samolot energią słoneczną i przejadą się Samochodem Przyszłości, a po tym wszystkim rozruszają się skacząc po elektronicznej Podłodze Memo czy zajrzą do wirtualnej rzeczywistości.

Wystawa TO TAKIE PROSTE to przede wszystkim dobra zabawa dla najmłodszych, całych rodzin i grup młodzieży. Każdego dnia widzimy, jak wielką frajdę sprawiają nowe stanowiska, na których mogą się zmierzyć ze sobą lub sztuczną inteligencją albo współpracować, aby rozwikłać łamigłówkę, a przy tym wszystkim jeszcze czegoś się nauczyć. To dobry pomysł na wolny czas! – mówi dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT Alicja Harackiewicz.

Dla spragnionych wrażeń mamy dodatkową przygodę, podczas której wcielą się w rolę inżynierów. Zadaniem będzie skonstruowanie specjalnej machiny, która unieszkodliwi groźne substancje wydzielające się z meteorytu! Skomplikowane? Niekoniecznie – to świetna gra dla konstruktorów, którzy lubią wyzwania.

Czasu jest mało, więc trzeba się spieszyć! Udział w warsztatach specjalnych kosztuje tylko 24 zł od osoby (cena obejmuje zwiedzanie wystawy, jednakowa dla osoby dorosłej i dziecka). Polecamy je rodzinom, grupom i dzieciom powyżej 8 roku życia. – Wiemy, że dzieci i młodzież uwielbiają nasze naukowe przygody, dlatego tej zimy kontynuujemy nasze naukowe warsztaty w formie gry – tym razem uczestnicy uratują planetę, a przy okazji poznają podstawy mechaniki i robotyki. Warsztaty specjalne organizowane będą dwa razy dziennie, a liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zarezerwować bilety jak najszybciej! – zachęca Angelika Raether, koordynator CN EXPERYMENT.  

No i najważniejsze – w ferie zimowe, czyli między 11 a 26 stycznia, Centrum Nauki EXPERYMENT jest otwarte codziennie, również w poniedziałki!

Więcej informacji: http://bit.ly/ProsteFerie

,