Pokazy filmowe w czasie Festiwalu Filmowego w ZSO nr 8 w Wiczlinie

Termin

12 września 2022
16 września 2022

Rodzaj biletu

Adres

W czasie 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni najlepsze kino polskie zagości w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Wiczlińska 50A.

Miasto Gdynia zaprasza mieszkańców dzielnicy na pięć bezpłatnych pokazów filmów, które zyskały uznanie krytyków i publiczności festiwalowej w poprzednim roku, w tym zdobywcę Złotych Lwów na 46. FPFF w Gdyni – „Wszystkie nasze strachy”.

12.09 (pon.), godz. 18:00, „Lokatorka” (premiera: 2021)

Czas trwania: 114 min.

Opis: Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. (źródło: Film Polski)

13.09 (wt.), godz. 18:00, „Mistrz” (premiera: 2021)

Czas trwania: 91 min.

Opis: Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oparty na faktach dramat przedstawiający nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. (źródło: Film Polski)

14.09 (śr.), godz. 18:00, „Powrót do tamtych dni” (premiera: 2021)

Czas trwania: 104 min.

Opis:Tomek mieszka sam z matką, bo jego ojciec Alek wyjechał do USA za pieniędzmi. Niespodziewanie mężczyzna pojawia się w domu z naręczem prezentów, ale nie wyjaśnia powodu swojego powrotu. Wszyscy wydają się szczęśliwi, jednak coś niepokojącego wisi w powietrzu. W miarę upływu czasu daje się zauważyć, że Alek walczy z silnym uzależnieniem od alkoholu, co stopniowo niszczy rodzinę Tomka oraz jego dzieciństwo. (źródło: Film Polski)

15.09 (czw.), godz. 18:00, „Wszystkie nasze strachy” (premiera: 2021)

Zdobywca Złotych Lwów na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2021 roku

Czas trwania: 91 min.

Opis: Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. (źródło: Film Polski)

16.09 (pt.), godz. 18:00, „Piosenki o miłości” (premiera: 2021)

Czas trwania: 90 min.

Opis:Osadzona we współczesnej Warszawie, słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości. Robert, młody muzyk żyjący w cieniu odnoszącego sukcesy ojca, buntuje się przeciwko rodzicielskiemu autorytetowi. Spotkanie z początkującą wokalistką z małego miasta konfrontuje go z naturą jego wewnętrznej walki. W obliczu konfliktu pomiędzy uczuciem a ambicją ich wspólny projekt muzyczny staje pod znakiem zapytania. (źródło: Film Polski)

Wstęp wolny.