Płomienie | #klubfilmowyonline

Termin

05 lutego 2021 06 lutego 2021 07 lutego 2021
07 lutego 2021

Rodzaj biletu

Adres

Od lutego rusza kolejny sezon działalności Klubu Filmowego! Ze względu na aktualnie obowiązujące obostrzenia w pierwszej kolejności powraca akcja #klubfilmowyonline.
 
To inicjatywa, w ramach której widzowie będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych przez nas projekcjach online. Seanse odbywają się określonego dnia i o określonej godzinie, co dość wiernie oddaje charakter doświadczenia kinowego. Akcja ma na celu zapewnienie publiczności dostępu do nowości kinowych oraz do tytułów trudno dostępnych. Wszystko w myśl idei #zostanwdomu.
 
W dniach 5-7 lutego 2021 zapraszamy na pokazy dwóch tytułów. Pierwszy z nich to koreańskie „Płomienie” (godz. 18:00) Lee Chang-donga – jednego z najwybitniejszych twórców z Korei Południowej, autora „Poezji” i „Sekretnego światła”. Doskonałe połączenie dramatu społecznego, thrillera, kryminału i romansu. Drugi z nich – „Szarlatan” (godz. 20:00) to najnowszy film Agnieszki Holland, który nie jest jeszcze dostępny na żadnej platformie streamingowej. Pokazy w Klubie Filmowym są jedną z nielicznych okazji, by obecnie go obejrzeć.

Płomienie | #klubfilmowyonline
5-7 lutego 2021, godz. 18:00
bilety: 12 zł → dostępne: Interticket.pl

reżyseria: Lee Chang-dong 
występują: Yoo Ah-in, Steven Yeun, Jeon Jong-seo 
szczegóły: dramat, Korea Południowa, 2018, 148 min.

„Płomienie” to do tej pory najnowsza z produkcji Lee Chang-donga – wybitnego koreańskiego reżysera, twórcy „Poezji” i „Sekretnego światła”. Film został wyróżniony licznymi nagrodami, m.in. Nagrodą FIPRESCI w Cannes i Saturnem dla Najlepszego Filmu Zagranicznego. Jong-soo żyje z dorywczych prac w położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej miasteczku Paju. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, dawną koleżankę z klasy. Idą na drinka, gdzie dziewczyna wyznaje, że lubiła Jong-soo, kiedy była młodsza, ale ten zawsze ją ignorował. Opowiada też o bliskich planach podróży do Afryki i prosi kolegę… o karmienie kota, kiedy jej nie będzie. Bohaterowie spędzają ze sobą noc, a dziewczyna wyjeżdża. Jong-soo, pod nieobecność Hae-mi, zaczyna snuć plany o ich wspólnej przyszłości. Kiedy w końcu odbiera dziewczynę z lotniska, tej towarzyszy Ben – bogaty mężczyzna, którego spotkała w Kenii. Cała trójka zaczyna spędzać ze sobą czas, ale dla Jong-soo zamiary Bena wydają się nie do końca czyste… Czy ma rację? W „Płomieniach” Lee Chang-dong łączy różne gatunki – romans, thriller, kryminał i dramat, tworząc z nich wyjątkowo udaną mieszankę. Film jest luźną adaptacją opowiadania „Spalenie stodoły” Harukiego Murakamiego.
Opis i materiały dystrybutora Aurora Films

ZASADY OGLĄDANIA FILMU ONLINE
1. Kup bilet na POKAZ ONLINE. 
2. Po kupieniu biletu na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu. 
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem. 
4. Hasło do filmu zostanie aktywowane 5 minut przed pokazem. 
5. Możliwość oglądania filmu od początku jest możliwa przez 1 godzinę po rozpoczęciu pokazu. Link będzie aktywny przez 1 godzinę po pokazie. 

Zasady techniczne do odtwarzania filmu: 

1. Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem: 
- najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera, 
- połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania. 

Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia – laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupełnienie wyżej wskazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu. System operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy. 

2. Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego. 

3. Przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo: 

rozdzielczość obrazu / zalecana stała prędkość 

HD – 1080p / 30 Mb/s 
HD – 720p / 15 Mb/s 
SD – 480p / 7 Mb/s 
SD – 360p / 3 Mb/s

Klub Filmowy jest finansowany z budżetu Miasta Gdynia