Plener Literacki

Termin

13 sierpnia 2021 14 sierpnia 2021 15 sierpnia 2021
15 sierpnia 2021

Rodzaj biletu

Adres

W imieniu Miasta Gdyni i Fundacji Historia i Kultura serdecznie zapraszamy do udziału w letnim Plenerze Literackim. W programie 40 spotkań ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Zapraszamy od 13 do 15 sierpnia na Bulwar Nadmorski w Gdyni i do Muszli Koncertowej!

Plener Literacki w Gdyni to spotkanie czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz książek z atrakcyjnym programem. W ramach Pleneru odbędzie się 40 spotkań ze znanymi i lubianymi autorami, także warsztaty i zajęcia literackie dla dzieci, a ponad 60 wydawców zaproponuje szeroki wybór książek w okazyjnych cenach. Polecamy urozmaicony program i ofertę wydawniczą Pleneru, zarówno miłośnikom literatury w każdym wieku, jak i osobom sięgającym po książki sporadycznie. Wstęp na Plener jest wolny.

Wśród znakomitych autorów – gości Pleneru, których w tym roku można będzie spotkać na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w sobotę i niedzielę także w Muszli Koncertowej są m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Eustachy Rylski, Roma Ligocka, Grzegorz Piątek, Natalia Fiedorczuk, Nina Majewska-Brown (premiera), Katarzyna Tubylewicz, Iza Klementowska (premiera), Ula Ryciak, Michał Cichy, Vincent V. Severski, Robert Małecki, Małgorzata Oliwia Sobczak, Gabriela Jatkowska
i Karolina Głogowska (premiera), Bartosz T. Wieliński, Rafał Skąpski (premiera), Jacek Karczewski, Małgorzata Starosta, Paulina Płatkowska, Mirosław M. Bujko, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska, Marcin Szczygielski, Monika Milewska, Rafał Jankowski, Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska.

Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Wspólnie z Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i Biblioteką Gdynia przygotowaliśmy także program dziecięcych atrakcji literackich – spotkania z autorami oraz warsztaty
i animacje związane z książką, m.in.: warsztaty robienia zakładek, kolorowanki 3D oraz fotobudkę.

Pełny program

Z ofertą książek w doskonałym wyborze czekać będą na Plenerze Literackim w Gdyni uznani wydawcy, m.in.:  Akapit Press, Albatros, Świat Książki, EGMONT, Sonia Draga, Debit, Vectra, Bellona, MG, Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Wielka Litera, WAB, Magia Słowa, Uroboros, Solis, Fabryka Słów, Bukowy Las, Zakamarki, Wilga, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, timof comics, Grupa Helion, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Amaltea, Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Marpress, Oficyna Naukowa, Poławiacze Pereł, Claroscuro, Wydawnictwo Nowa Baśń, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo ZNAK. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach. Ponadto, zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia polecamy wizytę na stoisku Nagrody, gdzie można się będzie zapoznać  i kupić publikacje dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

Lista wystawców

Ciekawy i zróżnicowany program oraz bogata oferta najlepszych wydawców – Plener Literacki w Gdyni zapowiada się świetnie, to doskonały prognostyk przed plenerowymi Warszawskimi Targami Książki, na które zapraszamy od 9 do 12 września na Plac Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie!

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. Partnerem merytorycznym jest spółka Targi Książki – organizator Warszawskich Targów Książki oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Patronat honorowy sprawują: Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Instytut Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki i Biblioteka Gdynia. Patronat medialny nad Plenerem objęli: Telewizja Polsat News, wyborcza.pl Trójmiasto, lubimyczytać.pl, trójmiasto.pl, rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, kwartalnik Wyspa, granice.pl, wydawca.com.pl, CzasDzieci.pl, smakksiazki.pl i wolnelektury.pl.

Plener Literacki w Gdyni, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego
Serdecznie zapraszamy od piątku do niedzieli: 13-15 sierpnia 2021 r.

Godziny otwarcia:
•    w piątek w godz. 12.00-19.00,
•    w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.