PAŹDZIERNIK w Muzeum Miasta Gdyni

Termin

01 października 2020 11 października 2020 17 października 2020 18 października 2020 23 października 2020
23 października 2020

Rodzaj biletu

Adres

Jesienią przywitaliśmy nową wystawę z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci. Jej bohaterem został przedwcześnie zmarły Janusz Kaniewski – uznany na świecie projektant samochodów i wizjoner. Z jego bogatym, inspirującym dorobkiem, projektami i rysunkami, mamy okazję zapoznać się aż do 28 lutego 2021 roku.

Zanim to jednak nastąpi zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą bieżących wykładów i warsztatów. Już 1 października o godz. 17:00 swój autorski wykład poprowadzi Agata Abramowicz – wybitna specjalistka w zakresie powojennej architektury. Tematem spotkanie będą kościoły oraz architektura sakralna Gdyni.

 

Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni tradycyjnie przygotował mnóstwo zajęć które zadowolą nawet najwybredniejszych. Dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z opiekunami zapraszamy na kolejny w tym roku Dzień Rodzinny. 17 października o godz. 11:00 rozpocznie się warsztat z tworzenia ekologicznego obuwia. O godz. 13:30, po wirtualnym oprowadzaniu dla rodzin, który opublikujemy na naszym facebookowym koncie, rozpoczną się kolejne warsztaty – tym razem z robotyki. Warsztaty te organizujemy we współpracy z Akademią Kreatywności EcoArt.    

 

Muzeum Miasta Gdyni działa również…poza budynkiem! 18.10 o 17:00 zapraszamy do przestrzeni ART 39 przy Liceum Plastycznym w Gdyni na wernisaż wystawy „Na styku morza i lądu” prezentującej nieznane kadry z bogatej historii Gdyni oraz projekcję naszego audiowizualnego widowiska „Miastofonia” – podróży przez gdyńskie dźwięki. 23.10 w Galerii Klif odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy organizowanej wraz z Muzeum Miasta Gdyni, tym razem poświęconej historii terenów, na których znajduje się galeria. I wisienka na torcie – 11.10 o 16:00 zapraszamy na spotkanie z kultową artystką Izabelą Trojanowską i Leszkiem Gnoińskim, promujący najnowszą książkę – wywiad rzekę z autorką przeboju „Wszystko czego dziś chcę”.

 

Przypominamy, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy przez formularz na stronie www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie