Noc w tuBazie 2024

Termin

29 czerwca 2024
29 czerwca 2024

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

TuBaza

Noc w tuBazie 2024. Otwarte pracownie i galeria
➼ 𝗠𝗜𝗘𝗝𝗦𝗖𝗘: tuBaza (al. Zwycięstwa 291, Gdynia-Orłowo)
➼ 𝗖𝗭𝗔𝗦: 29 czerwca 2024 (sobota), godz. 18:00-23:00


Podobnie jak w poprzednich latach, serdecznie zapraszamy Was na Noc w tuBazie 2024 – otwarte wydarzenie, podczas którego każda/y zainteresowana/y może zobaczyć przestrzenie tuBazy „od kuchni”, dołączyć do prowadzonych przez nas warsztatów i skorzystać z otwartych pracowni. Wieczór uświetni koncert gdańskiego zespołu The Surfers i DJ-sety od EXT.collective.


𝗢𝘁𝘄𝗮𝗿𝘁𝗲 𝗽𝗿𝗮𝗰𝗼𝘄𝗻𝗶𝗲
Ekipy ~morze oraz MOZI, które na co dzień prowadzą swoje pracownie w gdyńskiej tuBazie, zapraszają do skorzystania z otwartych warsztatów w ramach Nocy w tuBazie 2024.
W pracowni sitodruku sity.studio prowadzonej przez ~morze Mateusz Żywicki rozjaśni przed gośćmi tajniki sitodruku na tkaninach. Będzie można własnoręcznie zadrukować bawełniane torby, korzystając z profesjonalnych narzędzi. Obok za ścianą, w warsztacie, odbywać się będą warsztaty stolarskie w module „Zrób sobie mini deskę surfingową!”. W drewnianej rotundzie, w której w ciągu roku prowadzone są warsztaty stolarskie, Monika Gradzik i Ziemowit Liszek działający pod szyldem MOZI przeprowadzą warsztaty z
odlewania z aluminium. Gwarantujemy, że tego wieczoru kształtowanie ciekłego metalu w gotowy wyrób przestanie być czarną magią!


𝗢𝘁𝘄𝗮𝗿𝘁𝗮 𝗴𝗮𝗹𝗲𝗿𝗶𝗮
Noc w tuBazie 2024 będzie okazją do zobaczenia wystawy pt. Z WODY – ekspozycji fotografii surfingowych autorstwa Krzysztofa Jędrzejaka, znanego także jako Baltic Surf Scapes. Prezentowane prace zrealizowano w trzech technikach: sitodruku, analogowo i cyfrowo. Wszystkie zdjęcia powstały na Bałtyku, a fotograf wykonał je bezpośrednio z wody.


𝗗𝗼𝗱𝗮𝘁𝗸𝗼𝘄𝗲 𝗮𝘁𝗿𝗮𝗸𝗰𝗷𝗲
Na tarasie, tuż obok wejścia do naszej zielonej Hydrobazy, powstanie strefa występowa. W pierwszej części eventu zapełni ją gdański zespół The Surfers grający instrumentalną muzykę rozrywkową z początku lat 60. Koncert zespołu startuje o 19:00.


O 21:00 taras przejmie ekipa działająca jako EXT.collective, w skład której wchodzą: Igor Torbicki, Jakub Pawlak i Szymon Wieczorek. Prezentowany set będzie składał się z trzech solowych aktów oraz wspólnego seta improwizowanego w trójkę.


Dodatkową atrakcją będzie Kino w Wozowni, czyli projekcja filmu w przestrzeni zabytkowej Wozowni należącej do kompleksu tuBaza (vis-a-vis galerii).
I jeszcze jedna informacja: tego wieczoru nakarmi Was ekipa z food trucka Dos Amigos!


𝗟𝗶𝗻𝗲-𝘂𝗽 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮
18:00 – rozpoczęcie wydarzenia i otwarcie ekspozycji pt. Z WODY
19:00 – koncert zespołu The Surfers
19:00 – otwarte warsztaty pt. Zrób sobie mini deskę surfingową
20:00 – otwarte warsztaty z odlewania z aluminium
20:00 – otwarte warsztaty z sitodruku na torbach
21:00 – występ EXT.collective
21:00 – kino w Wozowni – projekcja filmu


𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿𝘇𝘆:
MOZI
~morze
tuBaza
Miasto Gdynia
𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘆 𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲:
Maja Mosiewicz i Mateusz Żywicki (studio.morze)