Noc w tuBazie 2023 | Otwarte pracownie i galeria

Termin

07 października 2023
07 października 2023

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

tuBaza Gdynia

Noc w tuBazie 2023
Otwarte pracownie i galeria
➼ 𝗠𝗜𝗘𝗝𝗦𝗖𝗘: tuBaza (al. Zwycięstwa 291, Gdynia-Orłowo)
➼ CZAS: 7 października (sobota), godz. 19:00-23:00
➼ 𝗘𝗩𝗘𝗡𝗧: https://www.facebook.com/events/24542332915358120


Podobnie jak w poprzednich latach, serdecznie zapraszamy Was na Noc w tuBazie 2023 – otwarte wydarzenie, podczas którego każda/y zainteresowana/y może zobaczyć przestrzenie tuBazy „ od kuchni”, dołączyć do prowadzonych przez nas warsztatów i skorzystać z otwartych pracowni.


Otwarta galeria Noc w tuBazie 2023 otworzy wernisaż wystawy indywidualnej Aleksandry Prusinowskiej wykładowczyni ASP w Gdańsku. Artystka jest absolwentką wydziału Malarstwa; w 2018 roku obroniła tytuł doktora. Obecnie, na wydziale Grafiki, jest adiunktką w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna. Uprawia malarstwo i grafikę artystyczną. Jest wielokrotną stypendystką instytucji kulturalnych, naukowych i samorządowych, w tym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz laureatką prestiżowych nagród.


Otwarte pracownie
Fundacje ~morze oraz MOZI, które na co dzień prowadzą swoje pracownie w gdyńskiej tuBazie, zapraszają do skorzystania z otwartych warsztatów w ramach Nocy w tuBazie 2023.


W pracowni sitodruku sity.studio prowadzonej przez ~morze Mateusz Żywicki rozjaśni przed gośćmi tajniki sitodruku na tkaninach. Będzie można własnoręcznie zadrukować bawełniane torby, korzystając z profesjonalnych narzędzi.


W drewnianej rotundzie, w której w ciągu roku prowadzone są warsztaty stolarskie i tapicerskie, Monika Gradzik i Ziemowit Liszek z fundacji MOZI przeprowadzą warsztaty z odlewania z aluminium. Gwarantujemy, że tego wieczoru kształtowanie ciekłego metalu w gotowy wyrób przestanie być czarną magią!


Dodatkowe atrakcje
Kasia Banaś prowadząca kanał Sianko przeprowadzi warsztat ziołowy w naszej strefie ogniskowej.


Na tarasie, tuż obok wejścia do naszej zielonej Hydrobazy, powstanie Strefa Chilloutu z leżakami, miejscem do ogrzania się i DJ-ką. Za konsoletą stanie niezawodna i uwielbiana przez Trójmieszczan


Dia – kolekcjonerka winyli i producentka, obecna na rynku muzycznym od poprzedniego wieku.


O kolejnych atrakcjach poinformujemy wkrótce!

Line-up wydarzenia:
19:00 – wernisaż wystawy Aleksandry Prusinowskiej
20:00 – Dzikie Ognisko z Kasią Banaś / @Sianko
20:00 – warsztaty z odlewania z Aluminium z fundacją MOZI
20:00 – warsztaty z sitodruku na tkanianach z fundacją ~morze
Działanie strefy chillout: od 19:00 do 23:00


𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝘁𝗼𝗿𝘇𝘆:
fundacja ~morze
fundacja MOZI
tuBaza
Miasto Gdynia
𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘆 𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲:
Maja Mosiewicz i Mateusz Żywicki (studio.morze)
𝗔𝗳𝘁𝗲𝗿𝗽𝗮𝗿𝘁𝘆:
dia