My się zimy nie boimy!

Termin

11 stycznia 2021
14 stycznia 2021

Rodzaj biletu

Adres

Połączone siły Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na ferie zimowe, jakich jeszcze nie było!

 


 
Muzeum Emigracji w Gdyni przygotowało propozycje dwóch tras wiodących przez centrum Gdyni i jego okolice. Pozwolą one młodszym i trochę starszym przejść się śladami emigrantów, którzy przyjeżdżali do Gdyni, aby stąd na pokładzie wspaniałych transatlantyków wypłynąć w wielki świat. Wydrukujcie je lub pobierzcie na swój telefon, a potem wyruszcie na spacer uliczkami naszego miasta! Do tras spacerów zostały dołączone zadania, dzięki którym odkryjecie ciekawostki związane emigracją, kulturą oraz historią Gdyni! Na wspólną wędrówkę zabierzcie ze sobą rodzinę lub przyjaciół.

 

 
Jak projektować odbiorniki radiowe? Co to jest alfabet Morse’a? Jak wygląda
dźwięk? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy (i znajdziemy!) podczas warsztatów Legenda RADMORU, które w formie online odbędą się w Muzeum Miasta Gdyni. Dodatkowo Dział Historyczny Muzeum Miasta Gdyni przygotował niezwykłe mapy dla młodszych i starszych poświęcone starym, gdyńskim szlakom kolejowym – tym znanym i tym od dawna zapomnianym, ukrytym w gąszczu drzew i chaszczy. Uzupełnione o ciekawy komentarz historyczny mapy od stycznia do pobrania ze strony Muzeum!
 
W drugim tygodniu ferii, od 11 do 14 stycznia Kolej na Wyzwanie, czyli maraton dworcowy! Wspólnie spędźmy czas, odkrywając Dworzec Morski i Dworzec Gdynia Główna.
 
Odnajdźcie ślady stóp Witolda Gombrowicza, wdrapcie się na pomnik, policzcie
schody na peron i sprawdźcie, który z królów Polski ma własną linię kolejową.
Posłuchajcie dźwięków dworca, podziwiając dekoracje na suficie restauracji i
poczujcie wiatr we włosach, oczekując na odpływający prom. Nie dajcie się zimowej nudzie i razem z rodziną przyjrzyjcie się gdyńskim dworcom.

 

W obu dworcach dostępna będzie mapa z zadaniami – wyczynami. Na bacznych obserwatorów czekają nagrody.
Gotowi na przygodę?
 
z zimowym pozdrowieniem Gdyńska Brygada Muzealna! 🙂
 
Więcej szczegółów oraz zapisy na www.POLSKA1.pl oraz www.muzeumgdynia.pl