mini OPEN HOUSE GDYNIA NA 96. URODZINY GDYNI!

Termin

Rodzaj biletu

Adres

Urodziny Gdyni co roku stają się powodem do wyrażania przez mieszkańców dumy oraz radości związanej z życiem w mieście pełnym morskiej i życiowej energii. Po raz pierwszy Open House Gdynia włącza się w celebrowanie kolejnej, już 96, rocznicy uzyskania przez Gdynię praw miejskich, zapraszając na wyjątkowe urodzinowe spacery oraz wizyty we wnętrzach modernistycznych (i nie tylko) budynków!

Szczegóły i zdjęcia w załączniku

WYDARZENIA:

12 II 2022  KLATKI KAROLINY

Prowadzenie: Karolina Bednarska, Arkadiusz Brzęczek, Tomasz Lelito

Zbiórka: Dworzec podmiejski SKM Gdynia Główna

Godz. 11:00 oraz 13:30 – obowiązują zapisy na stronie www.evenea.com

Karolinę Bednarską fascynują przedwojenne gdyńskie kamienice, w szczególności zaś ich klatki schodowe. Spacer, podczas którego wraz z Arkiem Brzęczkiem oraz Tomkiem Lelito, opowie Wam ona o historii i wystroju kilkunastu spośród tysięcy gdyńskich klatek, to przygoda, której nie oprze się żaden miłośnik nieoczywistego oblicza miasta. Obejrzycie także  wyjątkową przestrzeń zbudowaną w naszym mieście przez przodków Karoliny przed dziewięćdziesięciu laty oraz najnowsze inwestycje, które nawiązują do morskiego i nowoczesnego charakteru Śródmieścia Gdyni. Takim budynkiem jest chociażby Silver House, który powstał w 2015 zrealizowany przez Invest-Komfort S.A. którego wnętrze poznają uczestnicy spaceru!

12 II 2022 NA POCZĄTKU BYŁ TORF – spacer po Chyloni i Pogórzu

Prowadzenie: Michał Miegoń

Godz. 15:00 – obowiązują zapisy na stronie www.evenea.com

Zbiórka: ul. Pucka 1 (parking przed sklepem Netto)

Zanim powstał port, w jego miejscu był sięgający głęboko torf. Zanim zostało spełnione marzenie o oknie na świat II RP i polskim porcie – wokół rolniczej i letniskowej Gdyni istniały większe wsie. Specyfikę historycznej Gdyni Chyloni wraz z osiedlami Meksyk, Betlejem czy Abisynia, rzeczki i bagna, historię torfowisk oraz najciekawsze założenia architektoniczne poznamy podczas wędrówki, która rozpocznie się w dzielnicy Chylonia, zaś zakończy się w miejscu z przepięknym widokiem na całe miasto przy ul. Platynowej. Prowadzący spacer Michał Miegoń zdradzi również sekrety związane z lokalnymi legendami – i miejskimi, i tymi sięgającymi wieki wstecz.

Kontakt: openhousegsg@gmail.com