Listopad w Muzeum Miasta Gdyni

Termin

23 października 2023
26 listopada 2023

Rodzaj biletu

Wstęp zależy od punktu programu

Adres

Muzeum Miasta Gdyni

Dawno, dawno temu w listopadzie statki i kutry nie wypływały na zatokę. Sztormy były zbyt niebezpieczne, ludzie uznawali wyższość żywiołu. Listopadowa aura nie należy do najprzyjemniejszych, wychodzimy jednak na przeciw niepogodzie i oddajemy w wasze ręce bogaty program wydarzeń. Muzeum Miasta Gdyni to idealne schronienie w obliczu wiatru, deszczu i przymrozków!

Warsztaty, wykłady, rodzinne aktywności i oprowadzania po naszych wystawach będą kołem zamachowym tego miesiąca. Ale to oczywiście nie wszystko! Przed nami spotkania promujące związane z naszymi wystawami oraz nasza działalnością książki. Już 4.11 w naszych progach będziemy gościć Stasię Budzisz z jej książką (przedpremierowo!) „Welewetka„, oryginalnym i współczesnym portretem kaszubskiej krainy. Kilka dni później, 08.11 w naszym muzeum pojawi się we własnej osobie Jakub Szczęsny, główny bohater naszej najnowszej wystawy z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci! „Azyle, nisze i enklawy, czyli katalog małych utopii” to najnowsze dzieło projektanta, które z autografem będzie można nabyć podczas spotkania!

Namawiamy wszystkich do twórczej aktywności i dołączenia do naszych zajęć w pracowni malarstwa oraz do skorzystania z warsztatów malowania ceramiki. Seniorkom i seniorom z Klubu Doborowego Towarzystwa przybliżymy podstawy malarstwa, licząc że kreatywność poniesie ich naprawdę daleko. Dla najodważniejszych przygotowaliśmy zajęcia „Fizyka zrównoważonego projektowania” – puścimy wodze fantazji patrząc w przyszłość i kreśląc możliwe ścieżki naszego społecznego rozwoju.

W tym miesiącu wspólnie obchodzimy Święto Niepodległości! Już kolejny raz zachęcamy, by odebrać od nas jedną ze stu pięciu sadzonek drzew (tym razem Olchy) i uczcić Święto Niepodległości zasadzając jak najlepsze nadzieje na przyszłość! Nowe drzewa będą symbolem naszej troski o ojczyznę i wyrazem ufności na lepsze jutro dla nas wszystkich.

20.11 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A odbędzie się premiera wyjątkowego filmu „Obecne”, zrealizowanego we współpracy z Portem Gdynia. To historia żołnierek służących niegdyś w Armii Krajowej i pierwsze filmowe dzieło poświęcone kobietom w Armii Krajowej, związanych również z Gdynią.

Jeśli chcecie podzielić się swoimi historiami związanymi z rodzinnymi pamiątkami to nie zwlekajcie i zbierajcie opowieści! Przygotowaliśmy dla Was konkurs „Muzeum to ludzie„, w którym nagrodą będzie profesjonalna sesja zdjęciowa!

Presspack Muzeum Miasta Gdyni w formie doc oraz pdf w załączniku – zachęcamy do dzielenia się!

Bądźmy razem w listopadzie!

Do zobaczenia w Muzeum Miasta Gdyni