Rusza Lato na Patio
Od początku czerwca aż do końca sierpnia Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza codziennie do spędzania wolnego czasu na charakterystycznym czerwonym patio na Placu Grunwaldzkim. W programie wakacyjnych atrakcji, jakie zaplanowano w tej otwartej przestrzeni, są seanse filmowe dla dzieci i dorosłych w Kinie Plenerowym, warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi. „Lato na Patio” to cykl wydarzeń kulturalnych adresowanych do mieszkańców Gdyni i Trójmiasta oraz turystów.
W programie przedpołudniowych spotkań filmowych z dziećmi są polskie serie animowane, takie jak „Kaktus i Mały”, „Pamiętnik Florki”, „Przytul mnie” i wiele innych. W poniedziałki i środy o godzinie 10.00. Natomiast w każdy piątek o tej samej porze zaprezentowane będą kolejne odcinki serialu animowanego „Rodzina Treflików” opatrzone tłumaczeniem w języku migowym. Z najmłodszymi dziećmi warto wybrać się do Kina Plenerowego na Czerwonym Patio w soboty o godzinie 10.00. Wtedy będzie można oglądać wybrane odcinki bezdialogowej bajki „Bobaski i Miś”.
W ramach tegorocznego „Lata na Patio” pod chmurką, przy sprzyjającej pogodzie, będzie można oglądać pełnometrażowe filmy fabularne, prezentowane dwa razu w tygodniu. W każdy czwartek o godzinie 18.00 rozpocznie się seans filmowy z firmą Mayfly, a w sobotę o tej samej porze – projekcja przygotowana we współpracy z Aurora Films. W repertuarze m.in.: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, „Ciao Italia!”, „Łowcy miodu” i inne. Na wszystkie plenerowe pokazy jest wstęp wolny. Na całe lato zaplanowano także warsztaty artystyczne, spotkania, zajęcia rekreacyjne. Program na www.gcf.org.pl
Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!
Przedpremierowy pokaz animacji „Skąd się biorą sny” oraz premiera kinowa filmu „Amatorzy”, w całości zrealizowanego w Trójmieście – to tylko niektóre atrakcje repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego na nadchodzący tydzień.
We wtorek, 1 czerwca, Kino Studyjne GCF zaprasza dzieci wraz z rodzicami na przedpremierowy seans duńskiej przebojowej animacji pt. „Skąd się biorą sny”. To przygodowa opowieść o tym, co się dzieje w naszych głowach, kiedy śpimy i czy można zaprojektować cudzy sen. W repertuarze jest także nagrodzony Oscarem dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego „Co w duszy gra”. Historia jazzowego muzyka, który miał wielkie marzenia, ale brakowało mu poczucia sensu życia, może nie tylko zabawić dzieci, ale na poważnie dać do myślenia – dorosłym widzom.
Jedną z premier filmowych tego tygodnia są „Amatorzy” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej, opowiadający o amatorskim teatrze „Biuro Rzeczy Osobistych”, złożonym z aktorów niepełnosprawnych intelektualnie. Zdjęcia do filmu w całości realizowane były w Trójmieście, jesienią 2019 roku i wiosną 2020, między innymi w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze na Plaży w Sopocie oraz w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. U boku aktorów amatorów w filmie zagrali: Anna Dymna, Małgorzata Zajączkowska, Roma Gąsiorowska, Wojciech Solarz, Mariusz Bonaszewski, a także Krzysztof Kowalewski, dla którego występ w „Amatorach” okazał się jedną z ostatnich filmowych ról. Na ekranie pojawiają się również Agnieszka Holland i Małgorzata Kożuchowska w scenach zarejestrowanych podczas gali kończącej 44. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
W sobotę i niedzielę, 29 0 30 maja, można się też wybrać na pokazy przedpremierowe filmu „Minari”, z nagrodzoną Oscarem za drugoplanową rolę kobiecą południowokoreańską aktorką Youn Yuh-jung. To pełna ciepła i humoru szalona opowieść o koreańskiej rodzinie imigrantów, która chcąc spełnić swój „amerykański sen” przenosi się z Kalifornii do Arkansas. Głowa rodziny na miejscu pragnie założyć farmę, która zaopatrywałaby lokalnych sklepikarzy. Jego plan nie do końca budzi jednak entuzjazm pozostałych członków rodziny.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też między innymi filmy: „Nomadland”, „Ojciec”, „Ludzki głos”, „Martin Eden”, „Świat, który nadejdzie”, „Wolka”. Szczegóły oraz możliwość zakupu biletu on line na stronie: www.gcf.org.pl. Kino działa w reżimie sanitarnym, zgodnie z którym w sprzedaży dostępna jest połowa miejsc na widowni, w każdej z trzech sal kinowych – Warszawie, Goplanie i Morskim Oku. Dzięki temu widzowie mogą zachować bezpieczny dystans. Wszystkich obowiązuje konieczność dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek.
Sala Warszawa
Piątek, 28 maja
Wtorek – Czwartek, 1-3 czerwca
Amatorzy – 10.00
Co w duszy gra – 12.00
Druga połowa – 14.10, 20.30
Nomadland – 16.10, 18.20
Sobota – Niedziela, 29-30 maja
Amatorzy – 9.45
Co w duszy gra – 11.40
Nomadland – 13.50, 18.20
Minari (pokazy przedpremierowe) – 16.00
Druga połowa – 20.30
Poniedziałek, 31 maja
Amatorzy – 10.00
Co w duszy gra – 12.00
Druga połowa – 14.10
Nomadland – 16.10, 18.20
Supernova (pokaz przedpremierowy) – 20.30
Sala Goplana
Piątek – Poniedziałek, 28-31 maja
Środa – Czwartek, 2-3 czerwca
Biuro detektywistyczne Lassieggo i Mai. Rabuś z pociągu – 10.20
Ojciec – 12.10, 18.40
Wolka – 14.20
Świat, który nadejdzie – 16.30
Amatorzy – 20.45
Wtorek, 1 czerwca
Biuro detektywistyczne Lassieggo i Mai. Rabuś z pociągu – 10.20
Skąd się biorą sny (pokaz przedpremierowy) – 12.20
Wolka – 14.20
Świat, który nadejdzie – 16.30
Ojciec – 18.40
Amatorzy – 20.45
Sala Morskie Oko
Piątek – Czwartek, 28 maja – 3 czerwca
Martin Eden – 10.10
Nomadland – 12.50
Ojciec – 15.00
Ludzki głos – 17.10
Wolka – 18.50
Nocny konwój – 20.55