Kwiecisty dzień kreatywny – Hale Targowe Gdynia

Termin

21 maja 2022
21 maja 2022

Rodzaj biletu

Adres

Zapraszamy na wiosenny „Dzień Kreatywny” 2022! Tematem przewodnim wiosennego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni będą kwiaty! 21 maja miłośnicy kwiatów, ziół i zieleni zostaną zaproszeni do kreatywnego odkrywania świata kwiatów i roślin, który niezmiennie jest źródłem nowych inspiracji m.in. w sztuce, kulturze i życiu codziennym. „Dzień Kreatywny” podkreśla także znaczenie sylwetek oraz historie halowych kwiaciarek – ich wpływ na kształtowanie wizerunku przedsiębiorczości i tradycji kupieckich miejskich hal.

WARSZTATY:

Warsztat „PALMOWY LIŚĆ” z Olgą Obst (10.00- 12.00)

Zapraszamy na spotkanie z Olgą Obst w ramach majowego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 21 maja2022; 10.00- 12.00

Start: Hala Łukowa (główne wejście)

Prowadzenie: Olga Obst- gdyńska artystka i animatorka sztuki, od  kilkunastu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi, samorządami i instytucjami wspierającymi rozwój edukacji artystycznej a także promowanie wydarzeń kulturalnych na Pomorzu. Na swoim koncie ma setki szkoleń oraz autorskich warsztatów artystycznych, w tym kursy rysunku, warsztaty projektowania plastycznego, form użytkowych, warsztaty dekoratorskie, modowe, planowania przestrzennego i architektury.

Stwórz wspaniały i dekoracyjny liść palmy, bambusa lub czego tylko zapragniesz na warsztatach DIY z Olgą!

Wykorzystaj właściwości “plisowania” przy tworzeniu palmowych liści i zobacz jakie piękne i trwałe dekoracje powstają z papieru! Możesz je wyeksponować w wazonie lub butelce, wykorzystać jako dekorację stołu lub postawić w ulubionym miejscu mieszkania. Papierowy kwiat wykonany przez Ciebie to  także  pomysł na prezent i  autorskie dzieło artystyczne!

Serdecznie zapraszamy!

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warsztatdiylisc/

Warsztat KWIECIMY (10.00- 12.00)

Zapraszamy na spotkanie z Magdą Błeńską z Otwartej Pracowni Ślad w ramach majowego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 21 maja2022; 10.00- 12.00

Start: Hala Łukowa (główne wejście)

Prowadzenie: Magdalena Błeńska i Klaudia Jarecka- Świeca, niepoprawne entuzjastki kultury opartej na współdziałaniu. W  Halo Kulturze prowadzą Otwartą Pracownię Ślad – kreatywną przestrzeń działań społeczno- kulturalnych, przede wszystkim dla dzieci. Prowadzą działania integrujące i aktywizujące mieszkańców, szczególnie mające na celu zwiększenie dostępności kultury oraz poczucia sprawczości dzieci i młodzieży.

Udział bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

KwieciMY – zabawy plastyczno – sensoryczne dla dzieci Dla kogo: dzieci 5-8 lat.

Czy wiesz, że rośliny kwiatowe istniały na Ziemi już 60 milionów lat temu, znacznie wcześniej niż ludzie? Zachwycają swoją różnorodnością barw, kształtów i zapachów. Są więc doskonałe do stymulowania zmysłów i rozwijania wyobraźni. Zapraszamy Was do fascynującej, kreatywnej, skupionej na procesie twórczymi i eksperymentowaniu, zabawy z kwiatami! Przecieranki, kolaże kwiatowo-ziołowe, słoiki zapachowe, pachnące zielniki artystyczne, a może drukowanie świeżymi roślinami? Wszystko to będzie możliwe do wykonania podczas warsztatów KwieciMy. Liczymy, że uda nam się pobudzić waszą ciekawość i chęć pogłębiania wiedzy o kwiatach.

Wstęp wolny!

Więcej info: https://app.evenea.pl/event/zabawykwiecimy/

Warsztat kosmetyczno- ziołowy z „SIANKO”

Zapraszamy na spotkanie z SIANKO w ramach majowego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 21 maja 2022; 10.00- 12.00

Start: podziemie pod Halą Płaską – alejka Halo Kultura, box. 320

Prowadzenie: Kasia Banaś -Adeptka Ziołozbieractwa

Podstawową wiedzę o ziołach przekazała jej lata temu babcia. Nieokreślona tęsknota za tym co dzikie i naturalne towarzyszyła jej w dorosłym życiu, aż postanowiła zająć się tym na poważnie. Uwielbia przyglądać się przyrodzie. Jest certyfikowaną, leśną przewodniczką . Absolwentka kursu  Pedagogiki Dzikiej Przyrody.

Udział bezpłatny.

Żyj bliżej natury mieszkając w mieście! Dowiedz się z jakich ziół możesz przygotować domowe kosmetyki lub przyprawy, spacerując odkryj tajemnicze jadalne zioła. Podczas warsztatów stworzysz sól ziołową do kąpieli oraz maseczkę! Wiedzę zdobytą podczas tego spotkania możesz od razu zastosować w Twojej własnej kuchni. Dodatkowo poznasz sposoby, które pozwolą Ci dowolnie eksperymentować i dostosowywać przepisy do Twoich smaków. Pospacerujesz wokół Hali i poszukasz roślin z których możemy przyrządzić różne smakołyki. Zapraszamy tych zupełnie zielonych w temacie dzikich roślin jadalnych, jak i tych, którzy wiedzą już co nieco 🙂 Będzie to okazja, żeby wymienić się doświadczeniem i wiedzą

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatsianko/

Warsztat tworzenia florystycznego kolażu z „Karuzelą Pasji” (12.30- 15.00)

Zapraszamy na spotkanie z „Karuzelą Pasji”  w ramach majowego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 21 maja2022; 12.30- 14.30

Start: podziemie pod Halą Płaską – alejka Halo Kultura, box. 320

Prowadzenie: Elżbieta Konieczna

Karuzela Pasji- pracownia prac ręcznych prowadzona przez rzemieślniczkę Elę Konieczną- „Kobietę-Moc”, która mówi „Moc ma każdy, należy ją tylko uwolnić i pozwolić sobie rozwinąć skrzydła!”

Udział bezpłatny. 

Wiosna jest cudowną porą roku zachwycającą bogactwem kolorów. Tworzą je m.in. kwiaty, które niestety szybko przekwitają. Jest jednak sposób, by zachować je dłużej.  Stwórz swój własny obraz z kompozycji suszonych kwiatów, która pięknie prezentować się będzie na ścianie lub jako dekoracja Twojego mieszkania, czy też prezent dla kogoś bliskiego. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Jeśli jednak posiadasz swoje własne zasuszone roślinki lub kolorowe gazety, które można wykorzystać do stworzenia florystycznego kolażu – jak najbardziej możesz zabrać je ze sobą 😊

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warszatflorystycznykolaz/