Kwiecień w Muzeum Miasta Gdyni! Kwietniowe wydarzenia

Termin

01 kwietnia 2023
30 kwietnia 2023

Rodzaj biletu

Wstęp zależy od punktu programu

Adres

Muzeum Miasta Gdyni

Niektórzy twierdzą, że 40 to nowe 20, jeszcze inni są przekonani, że 40-stka to dopiero prawdziwa dojrzałość. Czterdziesty rok naszej działalności to energia połączona z doświadczeniem. Właśnie to połączenie sprawia, że naszym odbiorcom możemy zaoferować coraz więcej wydarzeń, które w nieoczywisty sposób przybliżają nasze zbiory oraz historię Gdyni!

Ze śmiałością sięgamy po niekonwencjonalne metody i nowe technologię: w tym miesiącu historię naszego miasta będziemy opisywać nawet przy pomocy wirtualnej rzeczywistości!
Świeżym okiem spojrzymy na nasze zbiory. Podczas wykładu o miniaturowym dizajnie, prezentując małe perełki z kolekcji naszego Działu Sztuki, opowiemy o historii projektowania w naszym kraju.

Kwiecień to też czas wychodzenia na długie spacery i definitywnego zakończenia sezonu długich wieczorów i mrozów. Promienie słońca i radość miasta doświadczana na własnej skórze – wychodzimy z muzeum! Rodziny, zapraszamy do udziału w grze miejskiej, młodzież szkolną – na spacer architektoniczny. A seniorów? Seniorów zachęcamy do ruchu i aktywnego spędzania czasu, proponując im poranną gimnastykę w muzeum.

UWAGA! W tym miesiącu wracamy też z naszym hitem – oprowadzaniem po muzealnych magazynach! Ta „czterdziestka” nas tylko napędza!

Do zobaczenia w Muzeum Miasta Gdyni!