Kultura parkuje nad morzem / joga, pilates, medytacja

Termin

16 lipca 2021
16 lipca 2021

Rodzaj biletu

Adres

Już w najbliższy piątek (16.07) zapraszamy do Amfiteatru na Kamiennej Górze na zajęcia prowadzone przez instruktorów Centrum Joga i Pilates w ramach wakacyjnej edycji projektu „Kultura łączy siły”, organizowanego przez Miasto Gdynia.

Warsztaty oparte  na doświadczeniu subtelnej, uważnej pracy z ciałem poprzez oddech, relaksację, jogę, pilates, intuicyjny ruch, bodyart. Nauczysz się jak obserwować swoje ciało, swój ruch, jak poruszać się bezpiecznie, aby chronić swój kręgosłup i utrzymać prawidłową postawę ciała. Poczujesz obniżony poziom stresu, wyciszysz umysł, zwiększysz siły witalne. Zajęcia dedykowane są dla wszystkich bez względu na wiek i płeć. 

Dobrze zabrać ze sobą matę, ręcznik, wodę i wygodny strój. J

Uwaga! Obowiązują zapisy na adres mailowy n.osinska@gdynia.pl.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz dzień i godzinę zajęć.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednym warsztacie. Wstęp wolny.

Plan zajęć z Centrum Joga i Pilates 16.07

g.10:00 – Pilates

Trening mentalny łączący pracę całego ciała z umysłem. Założeniem metody pilates jest wzmocnienie naszego „centrum” ciała – czyli mięśni głębokich- mięśni dna miednicy, mięśni brzucha oraz przykręgosłupowych i jednoczesne poprawienie elastyczności ciała. Podczas ćwiczeń wsłuchasz się w swoje ciało, zrobisz tyle na ile pozwala Ci danego dnia

Osoba prowadząca: Beata Oganowska

g.11:00 – BodyART

Człowiek oraz ciało to najważniejsze aspekty całej koncepcji bodyART. Jest to system ćwiczeń doskonały dla współczesnego, zabieganego i zapracowanego człowieka. Jest to połączenie treningu i relaksu, oraz wykorzystanie funkcji poszczególnych mięśni i organów ludzkiego ciała.

Osoba prowadząca: Emilia Radke-Bartyś

g.12:00 – Joga Vinyasa

Vinyasa to moment kiedy ruch i oddech staje się jednością. Podczas tych zajęć skupimy się na integracji ciala, umyslu i oddechu. Dzięki płynnym, świadomym i okrągłym ruchom usprawniamy ciało, pobudzamy i umożliwiamy przepływ energii, zwiększając komfort życia codziennego. Zajęcia przeznaczone dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania.

Osoba prowadząca: Agnieszka Sobisz

g.13:00 – Yin Yoga

Yin yoga jest łagodną odmianą jogi. Ma ona na celu uelastycznienie ciała oraz odprężenie umysłu. Przy minimalnej pracy mięśni docieramy do powięzi, ścięgien i stawów by rozciągać je w bezpieczny i przyjemny sposób. Jest to uważna praca w której wsłuchujemy się w siebie, swoje ograniczenia.

Osoba prowadząca: Grażyna Korcz-Piasecka

g.14:00 –Medytacja i głęboka relaksacja

Zapraszamy na godzinę głębokiej relaksacji połączonej z medytacją prowadzoną. Kojący głos Marty poprowadzi Cię do Twojej wewnętrznej przestrzeni spokoju i mocy.

Osoba prowadząca: Marta Oświecińska