Krzywizna / wernisaż wystawy prac Anny Paciorek-Grabowskiej

Termin

29 września 2023
20 września 2024

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Trafik, Jedzenie & Przyjaciele, Gdynia, Skwer Kościuszki 10

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Anny Paciorek-Grabowskiej, który odbędzie się 29.09.2023 r., w „Trafik, Jedzenie & Przyjaciele”. (Skwer Kościuszki 10).

Anna Paciorek-Grabowska

Urodzona w Gdyni, tu mieszka i tworzy.

Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński za rok 2020.

Ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych (PWSSP) w Gdańsku na wydziale architektury wnętrz i rzeźby, uzyskując dyplom z rzeźby.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem i aranżacją przestrzeni. Ma w swoim dorobku wiele projektów telewizyjnych, estradowych, wystawienniczych oraz scenografii teatralnych i filmowych jako dekoratorka wnętrz m.in. Kamerdyner, Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł, Ludzie i bogowie.

Jednak największą pasją artystki jest tworzenie rzeźb utrwalanych w ceramice oraz przestrzennych kolaży z drewna, metalu, ceramiki i materiałów odzyskanych – naturalnych i przemysłowych.

Radość sprawia mi tworzenie nowej jakości wizualnej z zestawienia przedmiotów nowych oraz zużytych, odkształconych, wyrzuconych. 

Kieruje mną ciekawość, oczekiwanie niespodzianki, zdziwienie kontekstem.

Polemizuję z utartymi relacjami pojęć: nowości/ doskonałości, kształtu/ deformacji, piękna/ szpetoty. Dla mnie stare jest piękne i krzywe jest piękne.

Poruszam się w oldskulowej  estetyce zgodnie z zasadą im gorzej, tym lepiej.

Kamień odrzucony przez budowniczych staje się kamieniem węgielnym.