Cześć, kochanie. Głowacki 3.1 PREMIERA
Kategoria wiekowa 15+
Trzy dramaty, trzech reżyserów i jedna opowieść. Skrawek naszego życia. Lustro, a czasami krzywe zwierciadło, w którym (nie zawsze) z przyjemnością możemy się przejrzeć. Głowacki stworzył śmieszno-gorzki obraz naszej zwykłej, małej codzienności. Pełny emocji, groteski, ale i nierzadko – dramatu.
Reż. Leonenko / Konrad / Man Konsulat Kultury
Bilety: 50 / 45 zł
GRAMY: 31.01 / 1-2.02 / 27-29.03
Frida. Życie Sztuka Rewolucja
Kategoria wiekowa 15+
Wyjątkowy wizualnie spektakl z fantastyczną muzyką i niezwykłymi obrazami porusza widzów zadając pytania dotyczące sztuki, miejsca kobiet w historii sztuki a także sensu tworzenia i wpływu życia na twórczość artysty, dostarczając wielu emocji i wzruszeń.
Reż. Jakub Przebindowski
Konsulat Kultury
Czas trwania: 75 min
Bilety: 50 / 45 zł
GRAMY: 6.03
Konsternacja
Kategoria wiekowa 15+
Dynamiczna akcja i różne odcienie absurdu, czyli Mayenburg w najlepszym wydaniu. Tekst jednego z najważniejszych dramaturgów młodego pokolenia, to tylko z pozoru lekka komedia. Poślizg tożsamości i ciągle zmieniająca się narracja to znakomite odbicie naszej rzeczywistości.
Reż. Grzegorz Chrapkiewicz
Konsulat Kultury
Czas trwania: 80 min
Bilety: 50 / 45 zł
GRAMY: 9-10.02
Koszt życia
Kategoria wiekowa 15+
Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok. Opowieść o siłach, które łączą ludzi, stawianiu czoła wyzwaniom, fizycznej niepełnosprawności i o tym, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem. Martyna Majok zabiera nas w podróż po najczarniejszych korytarzach życia, wierząc, że zawsze na końcu pojawi się słońce.
Reż. Grzegorz Chrapkiewicz
Konsulat Kultury
Czas trwania: 85 min
Bilety: 50 / 45 zł
GRAMY: 23-24.01
Lekko nie będzie
Kategoria wiekowa 15+
„Nieco” większa różnica wieku w związku, czyli panie i panowie zauroczeni młodszymi partnerami. Niezwykle zabawna francuska komedia o miłości, pozorach, szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych.
Reż. Tomasz Sapryk
Konsulat Kultury
Czas trwania: 120 min z przerwą
Bilety: 80 / 70 zł
GRAMY: 10-12.01 / 14-16.02 / 20-22.03
Mayday. Run For Your Wife
Kategoria wiekowa 15+
Najbardziej oblegany spektakl sezonu – mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować.
Reż. Dariusz Majchrzak Klub Muzyczny Ucho
Czas trwania: 140 min z przerwą Bilety: 50 / 40 zł
GRAMY: 5-7.02 / 10-12.03
Noc Helvera
Kategoria wiekowa 15+
Dramat Ingmara Villqista stanowi znakomite odbicie współczesnych zjawisk i lęków. To niezwykle trafne spojrzenie na człowieka, który wpada w sidła presji społecznej, a przy tym uniwersalne i pełne metafor odniesienie do zła, które… napędza kolejne zło.
Reż. Grzegorz Chrapkiewicz
Konsulat Kultury
Czas trwania: 75 min
Bilety: 50 / 45 zł
GRAMY: 17-19.01
Pomoc domowa PREMIERA
Kategoria wiekowa 15+
Mieszkanie, dwie sypialnie, mąż, żona… kochanek i kochanka. To tylko zapowiedź prawdziwej farsy, jednej z najzabawniejszych, jakie można zobaczyć na scenie teatru. Od teraz również w Gdyni. Spektakl przygotowany został przez grupę warsztatową Bałtycki Teatr Różnorodności.
Reż. Tomasz Podsiadły
Klub Muzyczny Ucho
Bilety: 30 zł
GRAMY: 15-17.01 / 24-25.03
Psiunio
Kategoria wiekowa 15+
Tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku oraz przedstawia relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle.
Reż. Grzegorz Chrapkiewicz
Konsulat Kultury
Czas trwania: 80 min
Bilety: 50 / 45 zł
GRAMY: 13-14.03
Zacznijmy jeszcze raz
Kategoria wiekowa 15+ Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf. To sztuka o nas… bardzo bliska polskiemu widzowi, ciepła i cholernie mądra.
Reż. Tomasz Sapryk
Gdyńskie Centrum Filmowe
Czas trwania: 75 min
Bilety: 60 / 50 zł
GRAMY: 9.01 / 13.02 / 19.03
Ożenek
Kategoria wiekowa 12+
Klasyka światowej komedii. Nikołaj Gogol buduje absurdalny komizm dialogów, zagląda wewnątrz człowieka i wyśmiewa jego próżność, obawy i… głupotę. Tekst napisany w 1836 roku, w nowym tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej i połączony z pasją studentów trójmiejskich szkół artystycznych to gwarancja doskonałej zabawy.
Reż. Piotr Jankowski
Konsulat Kultury
Czas trwania: 80 min
Bilety: 50 / 45 zł
GRAMY: 29.02 / 1-2.03
Stara baba. Tragedia antyczna
Kategoria wiekowa 12+
Wbrew podtytułowi – raczej komedia. Ale że każda dobra komedia bierze się z ludzkiego dramatu, więc Helenie, głównej bohaterce, wcale nie jest do śmiechu. Zostawia ją mąż, niestety dla młodszej kobiety, Helena czuje się zatem staro i radykalnie nieperspektywicznie. Ale od czego są przyjaciółki? Spektakl przygotowany został przez grupę warsztatową W Kaczych Butach.
Reż. Magdalena Bochan-Jachimek
Klub Muzyczny Ucho
Czas trwania: 80 min
Bilety: 30 zł
GRAMY: 19-20.02
PRĘCIK PREMIERA
Kategoria wiekowa 5+
„Pręcik” Maliny Prześlugi to ceniona, współczesna sztuka dla dzieci traktująca o przyjaźni i miłości, ale też o emocjach, które towarzyszą nam w związku z utratą bliskiej osoby. Właśnie odejście kogoś bliskiego jest głównym tematem spektaklu w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego. Spektakl porusza ważne tematy, ale jest przy tym kolorowy, dowcipny, wypełniony muzyką i nadzieją.
Reż. Andrzej Mańkowski
Konsulat Kultury
Bilety: 30 zł
GRAMY: 4-5.01 / 7-10.03
Marysia ma Rysia
Kategoria wiekowa 3+
Marysia zapragnęła, aby w dniu swoich urodzin dostać od rodziców rybkę. Dostała… glonojada. Spektakl muzyczny opowiada o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To również opowieść o wsparciu jakie można otrzymać od przyjaciela. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.
Reż. Agnieszka Płoszajska
Konsulat Kultury
Czas trwania: 55 min
Bilety: 30 zł
GRAMY: 4-5.01 / 7-10.03
PROJEKTY TEATRALNE Posłuchajmy razem Wojciech Fułek zaprasza na cykl spotkań przy kawiarnianym stoliku, podczas którego prezentowane będą m.in. jego słuchowiska radiowe, zrealizowane przez Teatr Polskiego Radia oraz Radio Gdańsk. Szczegółowy plan prezentacji, w tym opisy i obsady spektakli, na naszej stronie gck.gdynia.pl Konsulat Kultury wstęp wolny ZAPRASZAMY: w każdy poniedziałek, od lutego Teatrzyk Bezwstydny Kategoria wiekowa 12+ Grasz na gitarze? Śpiewasz? Tańczysz? Robisz beat-box? Jesteś DJ-em? Chcesz się pokazać? Czekamy na Ciebie! Przyjdź i wejdź na scenę! Nawet 15 sekundowy numer jest warty pokazania.
Konsulat Kultury wstęp wolny
ZAPRASZAMY: 2.01 / 6.02 / 13.03
Teatrzyk Młodego Artysty
Kategoria wiekowa do 15
Nadszedł czas na Was, młodzi artyści! Tylko tu możecie wykazać się swoim talentem: zaśpiewać ukochaną piosenkę, zrobić gwiazdę, powiedzieć wiersz, zbudować autor z patyków.
Konsulat Kultury wstęp wolny
ZAPRASZAMY: 6.01 / 9.02 / 15.03
Spektakl (nie tylko) dla rodziców
Ty oglądasz spektakl, my w tym czasie zajmiemy się Twoim dzieckiem. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 4-12 lat. Cena biletu na spektakl pozostaje zgodna z cennikiem. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod adresem: edukacja@gck.gdynia.pl. Przed zgłoszeniem dziecka, prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który jest dostępny na naszej stronie gck.gdynia.pl.
Najbliższe pokazy:
19.01, godz. 17:00 – „Noc Helvera” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza
9.02, godz. 17:00 – „Konsternacja” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza
1.03, godz. 17:00 – „Ożenek” w reż. Piotra Jankowskiego Lekcja teatralna dla dzieci NOWY PROJEKT!
Po spektaklach szkolnych o godz. 11:00 zapraszamy na krótkie spotkanie, na którym nasi pracownicy opowiedzą o sekretach teatru, a dzieci otrzymają upominek od aktorów. Spotkanie dodatkowo płatne (1 zł/dziecko). Zainteresowane grupy prosimy o zaznaczenie tej opcji przy rezerwacji biletów pod adresem: rezerwacja@gck.gdynia.pl.
Młodzież w teatrze
Zrywamy z biernym uczestnictwem w kulturze!
Zapraszamy młodzież szkolną i nauczycieli na spotkania z teatrem, który prowokuje, uwiera, nie daje spokoju. W ramach cyklu proponujemy spektakle, po których odbywać się będą spotkania z artystami i zaproszonymi gośćmi. Nie będzie to zwykła lekcja kultury czy wiedzy o społeczeństwie, raczej konfrontacja z trudnymi, bolesnymi, często kontrowersyjnymi tematami, które poruszają dzisiejszą młodzież.
Najbliższe pokazy:
10.02, godz. 10:00 – „Konsternacja” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza
3.03, godz. 10:00 – „Ożenek” w reż. Piotra Jankowskiego
6.03, godz. 10:00 – „Frida. Życie Sztuka Rewolucja” w reż. Jakuba Przebindowskiego
Teatroteka Cykl ekranizacji polskiej współczesnej dramaturgii produkowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Najbardziej wartościowe osiągnięcia „młodej” polskiej dramaturgii teatralnej zrealizowane zostały przez reżyserów młodego i średniego pokolenia. Na dużym ekranie m.in. Iza Kuna, Maria Maj, Adam Ferency, Krzysztof Globisz, Piotr Głowacki i Dawid Ogrodnik. Od 2013 roku w ramach projektu powstało 50 oryginalnych realizacji, wiele z nich nagrodzonych zostało na międzynarodowych festiwalach. Te najlepsze pokażemy w Konsulacie Kultury. Projekcjom będą towarzyszyć spotkania z twórcami.
Konsulat Kultury
Bilety: 10 zł
ZAPRASZAMY: 7 i 21.01 / 4 i 18.02 / 3 i 17.03