Koncert „Osiecka, Grechuta – ważne piosenki”

Termin

18 września 2022

Rodzaj biletu

Adres

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej oraz Marka Grechuty.

W programie znajdą się najwybitniejsze, najbardziej znane piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką: m.in. „Piosenka o okularnikach”, „Niech żyje bal”, „Kołysanka dla okruszka”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Co każdy chłopiec wiedzieć powinien oraz wybitne utwory wykonywane przez Marka Grechutę: „W dzikie wino zaplątani”, „Niepewność”, „Historia jednej podróży”, „Korowód”, „Świat w obłokach”, „Dni których nie znamy” oraz wiele innych.

Tomasz Steńczyk – wokalista, gitarzysta, kompozytor. Zdobywca głównych nagród najważniejszych festiwali piosenki artystycznej, razem z wybitnymi muzykami, tworzy nową, pełną wdzięku, urzekającą muzyczną ucztę. Jest artystą, który nie boi się śpiewać trudnych tekstów. Na nowo odkryjemy znane utwory Agnieszki Osieckiej, które dzięki aranżacjom Steńczyka wchodzą w inne klimaty – czasem nieco aktorskie, a miejscami wręcz poetycko. Steńczyk potrafi uwalniać emocje, udowadnia to na każdym koncercie..

Koncertowali na wielu znaczących scenach tj: Teatr Roma w Warszawie, Teatr Krasickiego w Krakowie, Piwnica pod Baranami, Teatr Atelier w Sopocie, CK ICE Kraków, Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Artyści byli wielokrotnie nagradzani na Festiwalach „Pamiętajmy o Osieckiej”w Warszawie, Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie, na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie oraz Festiwalu „Grechuta Festiwal” w Krakowie.

To będzie niezapomniany wieczór pełen wspomnień, uśmiechu, wzruszeń. Tego koncertu nie można przegapić!

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal: trojmiasto.pl

Link do biletów:
https://bit.ly/3Ae3yqR

Link do wydarzenia FB:
Osiecka, Grechuta – ważne piosenki • Gdynia • 18.09.2022 | Facebook

Linki do muzyki: