„,Kino dzielnicowe # w Gdyni 2023”

Termin

18 czerwca 2023
25 sierpnia 2023

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Gdynia

Już po raz czwarty „Kino dzielnicowe # w Gdyni” zawita do większości gdyńskich dzielnic. Ideą imprezy jest dotarcie z seansami jak najbliżej do mieszkańców Gdyni, ale – jak pokazują ubiegłe lata – pokazy przyciągają również turystów i mieszkańców innych części Trójmiasta.

W tym roku pokazy będą się zatem odbywać w dzielnicach: Chwarzno-Wiczlino, Chylonia, Cisowa, Dąbrowa, Karwiny, Obłuże, Pogórze, Pustki Cisowskie-Demptowo, Redłowo, Śródmieście, Wielki Kack. Poza tym rady dzielnic Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Karwiny, Obłuże, Pustki Cisowskie-Demptowo i Wielki Kack zdecydowały się na finansowanie całości lub części pokazów z budżetów dzielnic.

Przez całe wakacje będziemy spotykać się w 11 lokalizacjach, a łącznie będzie można obejrzeć aż 47 filmów! Prawie we wszystkie piątki i soboty wakacji pokazy będą odbywać się równolegle w dwóch lokalizacjach.

Repertuar jak co roku ma być przeglądem najlepszych produkcji, które pojawiły się od ostatniej imprezy i będą to propozycje zarówno z zakresu kina artystycznego, komercyjnego, jak i tego adresowanego do dzieci. Zobaczymy więc m.in.:  
kinowe przeboje np. „John Wick 4” i „Wystrzałowe wesele”, filmy, o których głośno było na festiwalach np.: „Fabelmanowie”, „Wieloryb”, „W trójkącie”, najlepsze polskie kino: „Chrzciny” i „Orzeł. Ostatni patrol”, a także filmy dla dzieci takie jak: „Szczęście Mikołajka”. Jest więc w czym wybierać i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie w tegorocznym repertuarze. Projekcje zaczną się 23 czerwca i potrwają do 9 września. Odbywać się będą w każdy piątek i sobotę na wielkoformatowym dmuchanych ekranach o szerokości 8 metrów. Podczas seansów do dyspozycji widzów będą wygodne rozkładane krzesła.