Kaczmarski Encore Festival

Termin

24 września 2022

Rodzaj biletu

Adres

Kaczmarski Encore Festival
24 września 2022, godz. 19.00
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni
ul. Bema 26
Wstęp wolny, wejściówki można pobrać na stronie:
https://app.evenea.pl/event/kaczmarskiencoregdynia2022/

Zapraszamy na koncert „Raj” z programu legendarnego Tria Kaczmarski Gintrowski Łapiński w wykonaniu Jacka Bończyka (śpiew, gitara), Mirosława Czyżykiewicza (śpiew, gitara) i Hadriana Tabęckiego (fortepian).
Jacek Kaczmarski pisał teksty do programu Raj z myślą o spektaklu teatralnym. Miała to być opowieść o Bogu, świecie i człowieku oraz ich wzajemnych relacjach, które znamy z lektury Pisma Świętego. W skład programu wchodzą również trzy kompozycje do wierszy Zbigniewa Herberta.
W 70 minut śledzimy stworzenie świata, bunt aniołów, wygnanie z raju, budowę wieży Babel, historię Hioba czy rzeź niewiniątek. Obok nurtu kronikarskiego pojawiają się też utwory stawiające ważne pytania, między innymi o to, jak zachowamy się u kresu naszej ziemskiej drogi.
W latach osiemdziesiątych i później Jacek Kaczmarski prezentował ten program wspólnie z Przemysławem Gintrowskim i Zbigniewem Łapińskim. Obecnie, po kilku dekadach od premiery, przesłanie „Raju”, wolne już od dawnych politycznych nawiązań, jest jeszcze bardziej uniwersalne. Zmienia się jednak interpretacja i sposób wykonania.
Aktor Jacek Bończyk, śpiewający i grający na gitarze poeta – bard Mirosław Czyżykiewicz oraz wspomagający ich na fortepianie Hadrian Tabęcki wzbogacają swój sceniczny pokaz o nowoczesny element projekcji filmowej, będący wprowadzeniem do każdego z utworów programu.
W Teatrze będzie można również obejrzeć unikatową wystawę portretów oraz zdjęć koncertowych Jacka Kaczmarskiego.

Organizatorzy
Miasto Gdynia
Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego

Sponsorzy
Firma Ziaja
Trefl S.A.

Partner
Gdyńskie Centrum Kultury