Jazz4Rare 2023

Termin

25 lutego 2023
25 lutego 2023

Rodzaj biletu

Wstęp zależy od punktu programu

Adres

Muzeum Emigracji w Gdyni

Ostatni tydzień lutego jest tygodniem, w którym mówimy o chorobach rzadkich i solidaryzujemy się z osobami, które z chorobą rzadką żyją na co dzień. Wszystkie działania podejmowane w ramach Światowego Dnia Chorób Rzadkich mają na celu budowanie coraz większej świadomości społecznej nt. chorób rzadkich oraz wyzwań stojących przed osobami i rodzinami nimi dotkniętymi. W tym roku po raz czwarty w Gdyni odbędzie się także koncert JAZZ4RARE!

Dlaczego jazz? Jazz pozytywnie wpływa na ciało i duszę, także osób dotkniętych chorobami rzadkimi. Co więcej, muzyka jazzowa to często improwizacja, to mieszanka talentu, wiedzy, szczęścia i intuicji. To ciągłe stąpanie po ziemi nieodkrytej, eksplorowanie nieznanego, to często improwizowane wyprawy w niewiadomym kierunku, tak jak podpowiada serce i rozum. Dokładnie tak samo jest z działaniami na rzecz chorób rzadkich, a skoro jazz i choroby rzadkie mają tyle wspólnego, to dlaczego ich nie połączyć?

Dlaczego Muzeum Emigracji? Często diagnoza choroby rzadkiej słyszana przez rodziców dziecka jest zarazem końcem i początkiem, swoistym momentem cezury, który zamyka jeden etap i otwiera inny, będący pewnego rodzaju podróżą w poszukiwaniu terapii, leczenia czy stabilizacji. W przeważającej większości przypadków jest to podróż w nieznane, bez jasno zdefiniowanego kierunku – to emigracja ze strefy komfortu do nowego życia, życia z chorobą rzadką. Nie ma zatem lepszego miejsca niż Muzeum Emigracji w Gdyni, by połączyć jazz i podróż w muzyczny świat dedykowany chorobom rzadkim.

W ramach tegorocznej edycji Jazz4Rare 2023 w Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1, Gdynia) + online (link do transmisji: https://youtu.be/eh-XhgisXmU), 25 lutego 2023 r. o godz. 19:00 usłyszymy (więcej o Artystach w tekście poniżej):

Natalia Capelik-Muianga z zespołem

oraz

Sławek Jaskułke Solo.

Koncert jak co roku poprowadzi Kamil Wicik.

Link do Wydarzenia na FB: https://fb.me/e/2y3nRW3Gr

Organizatorami koncertu są: Fundacja Bohatera Borysa, Owszem Studio, Miasto Gdynia oraz Muzeum Emigracji w Gdyni

Patronami honorowymi koncertu są: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Patronat medialny: Jazz Forum, portal trójmiasto.pl i Jazzpress

Zapraszamy Was do emigracji w niezapomniane jazzowe stany ducha wypełnione dobrem dedykowanym osobom i rodzinom dotkniętym chorobami rzadkimi.

Do zobaczenia!

Poniżej przedstawiamy zasady dotyczące udziału bezpośredniego w Wydarzeniu Jazz4Rare2023:

1. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

2. Udział w Wydarzeniu jest nieodpłatny, lecz wymaga odebrania wejściówki w Kasie Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1 (dalej – Muzeum).

3. Rezerwacji można dokonywać w kasie Muzeum dzwoniąc pod nr tel. +48 58 670 41 61, bądź pisząc maila na adres: kasa@muzeumemigracji.pl z podaniem liczby rezerwowanych wejściówek.

4. Rezerwacje nieodebrane minimum na godzinę przed koncertem będą anulowane, a wejściówki wrócą do ogólnodostępnej puli i mogą być odebrane przez dowolne osoby bezpośrednio przed koncertem.

5. Prosimy Państwa o rozważną rezerwację wejściówek. W przypadku braku możliwości udziału w Wydarzeniu będziemy zobowiązani za informację zwrotną do kasy Muzeum o rezygnacji z bezpośredniego udziału w koncercie (nawet w dniu Wydarzenia). Pozwoli to nam na sprawne zarządzanie dostępnym limitem miejsc, a tym samym umożliwi innym chętnym udział w Wydarzeniu.

6. Informacje dotyczące dostępności Muzeum dla osób z niepełnosprawnościami dostępne są tu: https://polska1.pl/wizyta/informacje-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami/

7. Dla osób, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w koncercie przygotowaliśmy transmisję „na żywo” z koncertu, która również dostępna będzie nieodpłatnie na kanale YouTube Fundacji BB i nie będzie wymagała uprzedniej rejestracji ani zgłoszenia.

Natalia Capelik-Muianga – finalistka 8. edycji programu Mam Talent TVN oraz ćwierćfinalistka 9. edycji The Voice of Poland. Obecnie studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Razem z zespołem wzięła udział w prestiżowych konkursach jazzowych, m.in. Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2020, zdobywając nagrodę Grand Prix oraz drugą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, a także Blue Note Poznań Competition.

Zespół Natalii to Jej przyjaciele ze studiów: perkusja – Mikołaj Stańko, instrumenty klawiszowe – Ariel Suchowiecki, gitara basowa i kontrabas – Adam Pachla, trąbka – Filip Żółtowski oraz saksofon – Michał Sasinowski.

Młodzi artyści przedstawią repertuar w klimatach: pop, soul, jazz, R&B.

Aktualnie Natalia wraz z zespołem pracuje nad autorskim materiałem.

Więcej na: fb.com/nataliacapelikmuianga/

Sławek Jaskułke, polski pianista, kompozytor. Twórca, który dobrze czuje się zarówno w stylistyce jazzowej jak i modern composition. Artysta eksplorujący obszary muzyki ilustracyjnej i kontemplacyjnej. Albumem „Park.Live, Nature Concrete Music” sięga po dokonania z zakresu muzyki konkretnej. Jego twórczość inspirowana przyrodą (album „Sea”) i naturą człowieka („Senne”, „The Son”) wyraźnie podąża w kierunku poszukiwania koloru i barwy w muzyce. Album „Music on canvas”, wydany w 2020 roku nakładem wydawnictwa Sea Label jest efektem fascynacji malarstwem Rafała Bujnowskiego i obrazami z cyklu „Nokturn Graboszyce”. Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na Expo 2010 w Shanghaju. Autor płyty „Sea” z 2014 roku, która wzbudziła zachwyt środowiska muzycznego i opiniotwórczego. Znakiem rozpoznawczym Sławka Jaskułke jest charakterystyczne brzmienie uzyskiwane przez grę na fortepianie z moderatorem. Najnowsza praca kompozytorska artysty „Europa 67/21” powstała w kwietniu 2021 roku na zaproszenie Programu Drugiego Polskiego Radia oraz Narodowego Centrum Kultury. Od 2014 roku płyty artysty nakładem wydawnictwa Core Port Inc. Tokyo Japan wydawane są na rynek japoński, otrzymując lawinę pozytywnych recenzji i entuzjastyczny odbiór publiczności. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ważniejsze sale koncertowe i festiwale muzyczne: Nanyang Academy of Fine Arts Singapore, Forbidden City Concert Hall Beijing China, Music Beyond Borders Festival Hong Kong, Piano Era Festival Tokyo Japan, International Performing Arts Center Moscow, Symphony Hall Chicago USA, Carnegie Hall New York USA, Luxembourg Gardens Paris France, North Sea Jazz Festival Netherlands, Red Sea Jazz Festival Israel, Jazzfest Berlin Germany, Padova Jazz Festival Italy, Jazz Jamboree Warsaw Poland

Więcej na: jaskulke.com