Jakie wystawy pojawią się w tym roku na Gdynia Design Days?

Termin

02 lipca 2022
10 lipca 2022

Rodzaj biletu

Adres

Jakie wystawy pojawią się w tym roku na Gdynia Design Days?

Znamy już wystawy Gdynia Design Days 2022! Po dwóch edycjach w czasach pandemii, wystawy ponownie otwierają się w pełnym wymiarze. Będą dostępne zarówno na terenie PPNT Gdynia, jak i w kilku lokalizacjach w przestrzeni miasta. Co dokładnie czeka nas w tym roku?

Kilkanaście wystaw Gdynia Design Days 2022 to kilkanaście prób projektowego poszukiwania rozwiązań na światowe i lokalne wyzwania – zarówno te, które widzimy już teraz jak i  te, które dopiero mogą nadejść.

Wśród tematów pojawią się zupełnie nowe wątki, ale także takie, które od lat towarzyszą festiwalowi. Tak będzie chociażby w przypadku nadprodukcji, niepohamowanego konsumpcjonizmu i zbyt ekspansywnego korzystania z zasobów. W tych tematach zobaczyć będzie można wystawy poruszające zagadnienia związane z łańcuchami dostaw, drogą, jaką musi przebyć produkt zanim trafi do naszego domu oraz wystawę związaną z poszukiwaniem alternatywnych materiałów. Nowym wątkiem będzie natomiast wystawa dotycząca poszukiwania tożsamości i tradycji we współczesnym, migrującym społeczeństwie, a także wystawa dotycząca współpracy międzygatunkowej w metawersum.

Spotkajmy się na żywo

Po wielu miesiącach pandemicznych ograniczeń, organizatorzy wracają do prezentowania wystaw stacjonarnie. Wszystkie będą dostępne i otwarte dla odwiedzających w pełnym wymiarze. Do przestrzeni ekspozycyjnych będzie można wejść w godzinach 10:00-20:00, w czasie trwania festiwalu. Gdzie znajdziemy ekspozycje? Duża część zostanie ulokowana na terenie PPNT Gdynia. Wystawy będzie można też spotkać w kilku lokalizacjach w centrum Gdyni, dzięki czemu spacer po wystawach będzie można połączyć z wypoczynkiem nad morzem.

Gdynia Design Days nie chce jednak całkowicie porzucać rozwiązań, które wypracowało w ciągu ostatnich dwóch, pandemicznych lat. Dlatego choć organizatorzy zachęcają do odwiedzenia wystaw osobiście, to wszystkie będą dostępne również w przewodniku GDD. Już teraz można zobaczyć tam wszystkie wystawy z edycji 2020 i 2021 w ramach przedfestiwalowej rozgrzewki.

To tylko niektóre wątki, które będą się przewijać podczas tegorocznej edycji pod hasłem Współmorze. Festiwal odbędzie się w dniach 2 – 10 lipca. Więcej informacji na gdyniadesigndays.eu