Historia rock’n’rolla: 1955 – 1965 / dekada, która zmieniła porządek świata

Termin

Rodzaj biletu

Adres

Konsulat Kultury oraz Piotr Metz zapraszają na drugi wykład z cyklu Historia rock’n’rolla: 1955 – 1965 / dekada, która zmieniła porządek świata.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy mailowo – m.kraszewska@gdynia.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu 58 527 49 08

Król rock’n’rolla jest jeden, niekwestionowany. To Elvis „pelvis” Presley – człowiek, który zainspirował Lennona i McCartney’a do zajęcia się na poważnie muzyką, muzyczny buntownik bez powodu, większy od Jamesa Deana. Zmienił wszystko. Na zawsze. Jego zmieniło dopiero wojsko. Chuck Berry uczynił na lata z gitary pierwszoplanową gwiazdę estrady, a nie, jak wcześniej, instrument towarzyszący. Little Richard i Jerry Lee Lewis punkową energią i skandalami obyczajowymi zawstydziliby i Sex Pistols i wszystkich współczesnych rockmanów. Bill Haley miał loka nad czołem i był pierwszy.
Oni wszyscy i raczkująca telewizja przygotowali lata sześćdziesiąte, których pierwszą połowę symbolicznie kończy koncert Beatlesów na stadionie Shea.
(autor tekstu:  Piotr Metz)

Bio:
Piotr Metz,rocznik 1957.

Radiowiec,niepoprawny poszukiwacz przeróżnej muzyki. Posiadacz zbyt dużej ilości płyt i vintage’owego sprzętu audio,pocztówki od Johna Lennona

i podziękowań za książkę od Micka Jaggera.

Pisze ołówkiem.