Gdyński festiwal SLOT Pomorze 2021

Termin

04 września 2021
04 września 2021

Rodzaj biletu

Adres

Jednodniowy Festiwal SLOT Pomorze 2021 odbędzie się 4 września (sobota) w Gdyni, na palcu Grunwaldzkim oraz w Muszli od godziny 11:00 do 19:00. 

SLOT Pomorze to otwarty, jednodniowy festiwal artystyczny w Gdyni oparty na relacjach z ludźmi i wspólnym tworzeniu niezwykłej przestrzeni spotkań.


Od sobotniego poranka na scenie Slot Pomorze (gdyńska Muszla) zagoszczą młode zespoły muzyczne. Otrzymamy od nich porcję entuzjazmu i radości życia. Poza tym, pojawią się goście specjalni, którzy opowiedzą nam o tym, co się stało, gdy uruchomili swoją wyobraźnię.

Jarek Kania (Ojcowska strona mocy) zainspiruje nas do innego spojrzenia na ojcostwo, Daniela Hoppe (dawniej Sikora) zachęci do uznania, że każda osoba posiada godność, natomiast Agnieszka Płoska opowie o tym jak spełniła swoje marzenia.

W tym niesamowitym dniu wystąpi przed nami grupa improwizacyjna Szafofe i wprowadzi nas w świat improwizacji i komediowej fantazji. Po występie zapytamy ich o to gdzie się mieści tajemnica wyobraźni.

Jak co roku będzie wiele ciekawych warsztatów i seminariów do wyboru. Pamiętaj, że wszystkie są otwarte, darmowe i bez zapisów, czyli do skorzystania na miejscu.

W namiocie Story of the Soul zapraszamy na opowieść o duszy Etiopii (Iza Karpienia) oraz o tym, jak można napisać świetną książkę dla dzieci (Ola Kieszek). Ponadto zapraszamy do niesamowitej strefy audiowizualnej pełnej kreatywnych warsztatów i filmów.

Slot Pomorze to jednodniowy Festiwal tworzony głównie dla mieszkańców Gdyni zainteresowanych treściami kulturalnymi o wysokiej jakości, chcących wziąć udział w wartościowej debacie na bieżące tematy społeczne. Hasłem ósmej edycji Festiwalu będzie #UruchomWyobraźnię.

Wrześniowa edycja będzie krążyć wokół twórczości i inspiracji do tego, by angażując swoją wyobraźnię, nie poddawać się kryzysom, które ostatecznie mijają, budować trwałe relacje jako kapitał na przyszłość. Po półtora roku izolacji przychodzi czas na oddech, dystans i świętowanie. Będziemy blisko ludzi. Zbudujemy Strefy Myśli i zapytamy Gdynian, co sądzą o tym, jak żyć, co jest dla nich ważne, a co zupełnie straciło znaczenie. Ich refleksje zachowamy jako inspiracje do powrotu do post-covidowej rzeczywistości.

Honorowy patronat nad Festiwalem Slot Pomorze objął Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek. Partnerami festiwalu są Muszla, Stacja Zmiana oraz Dom Filmowy. Patronat medialny udzielają Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk S.A. oraz Pod Prąd.

Wydarzenie na FB Slot Pomorze: https://www.facebook.com/events/573558204002588

Strona www: http://www.slotpomorze.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/slotpomorze/