GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL | warsztaty dla młodzieży

Termin

24 lipca 2024
28 lipca 2024

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

MASZ NAŚCIE LAT I CHCESZ ZROBIĆ FILM ANIMOWANY?

Są jeszcze wolne miejsca na warsztatach filmu animowanego dla młodzieży w Gdyni. Już po raz drugi grupa uzdolnionych plastycznie nastolatków ma szansę wspólnie stworzyć animację poklatkową poświęconą architekturze gdyńskiego modernizmu. Przed rokiem w efekcie wakacyjnych warsztatów zrealizowanych przez Fundację Trefl powstała kilkuminutowa etiuda prezentująca wybrane ikoniczne kamienice położone w śródmieściu Gdyni. Można ją obejrzeć na YouTube na kanale Fundacji. 

Tym razem twórcy i twórczynie skupią się na detalu architektonicznym, takim jak posadzki, gzymsy, układ okien, wnętrza klatek schodowych. Warsztaty potrwają od 24 do 28 lipca, a poprowadzą je artyści związani ze studiem filmowym KAZstudio. Wstępem do zajęć praktycznych będzie spacer po śródmieściu połączony z dokumentacją fotograficzną miejsc, jakie potem staną się tematem wspólnej twórczej pracy. 

Udział w warsztatach pod hasłem „GDYŃSKA MAPA MODERNIZMU. DETAL” jest całkowicie bezpłatny – projekt  współfinansuje Miasto Gdynia. Aby zgłosić chęć uczestnictwa, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.fundacja.trefl.com w „Aktualnościach”. Warsztaty adresowane są do osób w wieku 14-18 lat, szczególnie zainteresowanych sztukami plastycznymi, fotografią, architekturą, dizajnem.