Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

Termin

23 maja 2024
26 maja 2024

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego jest ogólnopolską formą artystyczną o charakterze konkursu dzieci i młodzieży rozwijających swoje zainteresowania w klubach wojskowych na terenie całej Polski.

Tegoroczna 26. edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem: „25 lat Polski w NATO”.

W dniach 23-26 maja na scenie Klubu 3. Flotylli Okrętów. Efekty kilkumiesięcznej pracy zaprezentuje około 250 młodych artystów: aktorów, wokalistów, recytatorów oraz tancerzy. Do oceny ich twórczości, oprócz profesjonalnego jury, zaproszeni są także wszyscy mieszkańcy Gdyni.

25 maja żołnierską nutę słychać będzie również na Bulwarze Nadmorskim, ponieważ przejdzie nim kolorowy i radosny Korowód Festiwalowy. Na zakończenie odbędzie się specjalnie przygotowany występ artystyczny Orkiestry Wojskowej z Elbląga.

Koncert finałowy odbędzie się 26 maja na scenie Amfiteatru w parku im. Lecha i Marii Kaczyńskich na Kamiennej Górze. Wystąpią w nim laureaci festiwalu oraz Orkiestra Wojskowa. Poprzez sztukę, w nowoczesny sposób, wykonawcy opowiedzą o wydarzeniach, które tworzą naszą historię.

Festiwal to nie tylko prezentacje sceniczne, ale także konkurs plastyczny. Prace przygotowane pod hasłem: „25 lat Polski w NATO” będzie można obejrzeć na wystawie zaprezentowanej
Klubu 3. Flotylli Okrętów (23-24 maja) oraz w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera (25-26 maja).

Celem spotkań festiwalowych jest upowszechnianie dziecięcej twórczości artystycznej, wymiana
i wzbogacenie doświadczeń, kształtowanie tożsamości kulturowej, promocja tradycji i historii oręża polskiego oraz wychowanie w duchu patriotycznym.

26. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego został objęty patronatem honorowym Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Organizatorem festiwalu jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.