Festiwal Literatury Dziecięcej

Termin

Rodzaj biletu

Adres

3-11 października 2020 roku

Zapraszamy Was serdecznie na tegoroczną edycję Festiwalu Literatury Dziecięcej Koci Łapci, który odbędzie się w dniach 3-11 października 2020 roku.

Partnerami są gdyńskie małe księgarnie, uwielbiane przez wielu – PolAnglo, Koga, Szymelka, Chimera i Vademecum oraz znane instytucje kultury Biblioteka Gdynia, Muzeum Emigracji i Muzeum Miasta Gdyni.

W tym roku festiwal literatury dziecięcej będzie zorganizowany w troszkę inny sposób. Spotkamy się w gdyńskich księgarniach i posłuchamy opowieści o książkach dla dzieci, które tam na Was czekają. Gdynia Rodzinna wspólnie z Szymonem Jachimkiem zajrzy do środka kilku z nich i zapyta o najlepsze pozycje dla dzieci. Na kanale Facbeook/GdyniaRodzinna będzie nas można śledzić cały dzień online. Spotkamy się także w terenie na promocji nowej książeczki gdynieczki pt. „Góra pełna przygód”.

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy i RAJD PO KSIĘGARNIACH! (wydarzenie online i nie tylko)

Wpadnijcie do wybranej przez Was księgarni i przynieście ze sobą swoje ulubione książki i pokażcie je dzieciom, które będą nas oglądały on-line. Będziecie mogli skorzystać ze specjalnego rabatu aż 25-50% (między 4-11 października) na jedną z polecanych przez księgarnie książek (informacja o książkach na naszym profilu FB). Wszyscy, którzy nas odwiedzą, otrzymają przepiękny „Rodzinny przewodnik po Gdyni”.

  • 9:45 – PolAnglo, ul. Świętojańska 33
  • 10:30 – Koga, ul. Świętojańska 23
  • 11:15 – Szymelka, ul. Żołnierzy I Armii Wojska polskiego 8
  • 12:15 – Chimera, ul. 3 maja 1b
  • 13:00 – Muzeum Emigracji, ul. Polska 1
  • 14:00 – Vademecum, ul. Świętojańska 5. W księgarni Vademecum odbędzie się spotkanie z Szymonem Jachimkiem, który opowie o kulisach napisanej przez niego opowieści i przepięknie opowiedzianej online przez Magdalenę Bochan-Jachimek historii o „Klarze i Franku„.
  • 15:15 odwiedzimy Bibliotekę Śródmieście – opowiemy Wam o projekcie „Mała książka – wielki człowiek” oraz o tym, że każdy – niezależnie od wieku – może zostać czytelnikiem Biblioteki Gdynia.

4 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

https://www.facebook.com/events/742143552998345

 

4 października zapraszamy na Górę św. Mikołaja zwaną Świętą Górą w Chyloni – tam o godzinie 12:00 odbędzie się niezwykła premiera kolejnej książeczki gdynieczki, która opowiada o tym tajemniczym miejscu. „Góra pełna przygód” została napisana przez Szymona Jachimka i pięknie zilustrowana przez Klarę Wicenty. A o historii góry opowie nam Michał Miegioń, znany gdyński przewodnik, na co dzień pracowni Muzeum Miasta Gdyni.

W Muzeum Miasta Gdyni między 4 a 11 października przygotowaliśmy specjalnie dla Was niewielką ekspozycję pamiątek i znalezisk, które pochodzą z Góry Św. Mikołaja, a stanowią zbiory Muzeum. Wpadnijcie i zobaczcie co odnaleziono do tej pory w tym magicznym miejscu, m. in. Postrach Demonów – medalik znaleziony na Świętej Górze, który zgodnie z legendą chroni miasto przed nieszczęściami.

Więcej informacji na stronie www.gdyniarodzinna.pl i na naszym FB/GdyniaRodzinna.