Festiwal Globaltica 2024 Gdynia

Termin

19 lipca 2024
21 lipca 2024

Rodzaj biletu

Wstęp biletowany

Adres

Park Kolibki

GLOBALTICA World Cultures Festival odbędzie się w tym roku już po raz dziewiętnasty.

Globaltica to wyjątkowe wydarzenie na polskiej mapie festiwalowej z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, organizatorzy sprowadzają do Gdyni bywalców największych europejskich festiwali i zdobywców ważnych dla muzyki world nagród. Festiwal z założenia poszukuje tych obszarów, gdzie kulturowe korzenie spotykają się z nowoczesnością, pokazując, że to co tradycyjne może być modne i pożądane we współczesnej kulturze.

Festiwal nieprzerwanie rozwija się na wszystkich płaszczyznach. Globaltica to od początku istnienia nie tylko święto muzyki world na najwyższym poziomie, ale także liczne imprezy towarzyszące – wystawy, warsztaty, spotkania filmowe i literackie czy dyskusje poruszające społeczne i polityczne wątki.

Od początku ideę festiwalu stanowiło promowanie otwartości na świat i jego kulturowy pluralizm. Tę otwartość wspiera także niezobowiązująca, piknikowo-plenerowa formuła festiwalu. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodaje też niezwykła oprawa – w zabytkowym Parku Kolibki, zielonej enklawie w środku Trójmiasta przez trzy letnie dni można piknikować, słuchać starannie dobranych dźwięków i uczestniczyć w szeregu imprez. Na scenie głównej i kameralnej usłyszymy koncerty, na łące na terenie festiwalu odbędą się panele dyskusyjne i spotkania autorskie, warsztaty z muzykami, pokazy filmowe i aktywności dla dzieci.

XIX Edycja Festiwalu Kultur Świata odbędzie się w dniach 19 – 21 lipca 2024 roku w Gdyni.

Program: https://globaltica.pl/program-globaltica/

Info: https://globaltica.pl/