Fala Nowej Kultury – otwarcie nowej przestrzeni sztuki

Termin

02 marca 2024
02 marca 2024

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Gdynia, ul. Derdowskiego 9 – 11

Fala Nowej Kultury zaczyna się w Gdyni

Już 2 marca otwarcie nowej przestrzeni sztuki i ukojenia dla osób nastoletnich i studenckich. Fundacja Fala Nowej Kultury po trzech latach działalności w różnych zakamarkach Trójmiasta, otwiera swoją pierwszą, własną siedzibę w samym centrum Gdyni – przy ulicy Derdowskiego 9 – 11. Jest to możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta, który odpowiada na aktualne potrzeby gdyńskiej młodzieży.

Według zebranych danych przez Fundację GrowSpace w Polsce w 2023 roku miało miejsce 2 139 prób samobójczych wśród młodzieży, z czego najwięcej z nich, bo aż 406 zdarzyło się w województwie pomorskim. „Nie można przejść obok takich statystyk obojętnie – trzeba tworzyć miejsca, w której młodzież nie tylko otrzyma profesjonalne wsparcie psychologiczne, ale także, gdzie odzyska sprawczość i możliwość realnego wpływu, wzmocni swoją pewność siebie, dostanie przestrzeń na mówienie o sobie, swoich problemach i doświadczeniach. U nas to sztuka jest właśnie takim katalizatorem” – mówi Marysia Pyrek, prezeska Fundacji.

W Fundacji będzie możliwe skorzystanie z taniego wsparcia psychologicznego – zarówno indywidualnego jak i grupowego. Ponadto będzie można zapisać się na warsztaty artystyczne tj. teatr, taniec, stretching z elementami baletu, ilustracja, mix media, moda alternatywna, dizajn czy rzeźba. Zajęcia prowadzone w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze przez (u)znane trójmiejskie artystki, pozwolą osobom nastoletnim i studenckim rozwijać kreatywność i autoekspresję. Na warsztaty można się już zapisywać za pośrednictwem strony internetowej: falanowejkultury.pl

Przestrzeń Fundacji Fala Nowej Kultury dedykowana jest osobom w wieku 13-25 lat. Pracujące w przestrzeni artystki i psycholożki wyspecjalizowane są w pracy z młodzieżą neuroróżnorodną, nieheteronormatywną, doświadczającą kryzysów zdrowia psychicznego. Uroczyste otwarcie odbędzie się już 02.03.2024 o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.


Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/737701385120479
Zapisy:https://evenea.pl/event/falazaczynasiewgdyni/
kontakt dla mediów:
Marysia Pyrek
tel. 514 771 313