,,Dzień Kreatywny” na Hali Targowej

Termin

20 maja 2023
20 maja 2023

Rodzaj biletu

Wstęp zależy od punktu programu

Adres

20 maja 2023 zapraszamy na kwiecisty „Dzień Kreatywny” na Hali Targowej w Gdyni. Tematem przewodnim wiosennego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni będą kwiaty! 20 maja miłośnicy kwiatów, ziół i zieleni zostaną zaproszeni do kreatywnego odkrywania świata kwiatów i roślin, który niezmiennie jest źródłem nowych inspiracji m.in. w sztuce, kulturze i życiu codziennym. „Dzień Kreatywny” podkreśla także znaczenie sylwetek oraz historie halowych kwiaciarek – ich wpływ na kształtowanie wizerunku przedsiębiorczości i tradycji kupieckich miejskich hal. W programie m.in.  na warsztaty makramy, na którym zapleciemy wspólnie kwietnik na Waszą ulubioną roślinkę, warsztat plecenia wianków ze skrawków materiału, kwietne kolaże dla dzieci oraz spacer tematyczny szlakiem gdyńskich kwiaciarek Hal Targowych. Serdecznie zapraszamy!

PROGRAM:

  1. Warsztat „MAKRAMOWE KWIETNIKI” z Alicją Borys (10.00- 13.00)

Zapraszamy na spotkanie z Alicją  w ramach majowego Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!

Czas: 20 maja 2022; 10.00- 13.00

Start: podziemie pod Halą Płaską – alejka Halo Kultura, box. 320

Prowadzenie: Alicja Borys-  rękodzielniczka, która w wakacje 2020 roku kupiła swój pierwszy sznurek, znalazła kijek w lesie i tak zaczęła się jej przygoda z makramą! Na początku tworzyła dla siebie i najbliższych, ale szybko wzbudziło to zainteresowanie innych. Aktualnie głównie zajmuje się zaplataniem na zamówienie oraz prowadzi warsztaty.

Zapraszamy na warsztaty makramy. Zapleciemy wspólnie kwietnik na Waszą ulubioną roślinkę. Do wyboru będziecie mieli różne kolory sznurków, tak, aby Wasze dzieło wkomponowało się do Waszego wnętrza. Jeśli nigdy nie miałeś/miałaś do czynienia z tą techniką to na pewno dasz radę. Warsztaty kierowane są do osób początkujących, w każdym wieku. Zabierz ze sobą tylko pozytywne nastawienie, wszystkie potrzebne materiały będą dla Was przygotowane.

Serdecznie zapraszamy!

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/makramowekwietniki/

  • Warsztat „Kwieciste wianki z materiału” z Lilki Szpilki

Zapraszamy na warsztaty  z Lilki Szpilki w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!
Czas: 20 maja 2023; 10.00- 12.00
Start: Hala Łukowa (główny hol)

Prowadzenie: Agnieszka Nowicka- pracownia Lilki Szpilki, która działa od 2013 roku.

Proponują warsztaty szycia w formie jednorazowych spotkań lub weekendowych kursów, warsztaty szydełkowe o różnym stopniu trudności, regularne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym „Akademia pani Szpilki” i tematyczne warsztaty dla dzieci „Szpileczki”

Wieńce ze ścinków to kolejna propozycja warsztatów w duchu zero waste – wykorzystujemy powarsztatowe skrawki materiałów, aby stworzyć wyjątkowe dekoracje. Ze stosu pozornie nieprzydatnych resztek tkanin, które ktoś inny dawno wyrzuciłby do śmieci, wybierzesz swoje ulubione – wzory, kolory. Paski materiałów zawiążesz na obręczy /zrobimy ją z drucianego wieszaka/  i w ten sposób stworzysz piękny i dekoracyjny wieniec. Być może od tej pory łaskawiej spojrzysz na tekstylia w swoim otoczeniu i zainspiruje Cię to to odzyskiwania, ponownego wykorzystania czy nadania zupełnie nowej formy nirpotrzebmym czy zniszczonym ubraniom itp

Zapraszamy!

𝘡𝘈𝘗𝘐𝘚𝘠:  https://app.evenea.pl/event/wiankililkiszpilki/

  • Warsztaty „Mandale kwietne”
Zapraszamy na warsztaty z Otwartą Pracownią Ślad w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!
Czas: 20 maja 2023; 11.00- 13.00
Start: podziemie pod Halą Płaską – alejka Halo Kultura, box. ….

Prowadzenie: Magdalena Błeńska i Klaudia Jarecka- Świeca, niepoprawne entuzjastki kultury opartej na współdziałaniu. W Halo Kulturze prowadzą Otwartą Pracownię Ślad – kreatywną przestrzeń działań społeczno- kulturalnych, przede wszystkim dla dzieci. Prowadzą działania integrujące i aktywizujące mieszkańców, szczególnie mające na celu zwiększenie dostępności kultury oraz poczucia sprawczości dzieci i młodzieży.

Maj to cudowny miesiąc obfitujący w kolory, smaki i zapachy. To doskonały moment na zabawy sensoryczne, które zaktywizują zmysły. Zapraszamy dzieci  na warsztaty, podczas których będziemy szczególnie angażować wzrok, dotyk i zapach, tworząc wielobarwne i pachnące kolaże, czy mandale kwietne. Będzie też okazja do poznania roślin charakterystycznych dla tej pory roku. Zapraszamy Dzieci 7+

Udział bezpłatny.

https://app.evenea.pl/event/mandalakwietna/

  • Spacer z Arkiem Brzęczkiem „Kwiaciarki Hal Targowych”
    👉 Zapraszamy na kwiecisty spacer z Arkiem Brzęczkiem w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni!
    Czas: 20 maja 2023, 10.00- 12.00
    Start: zbiórka pod zegarem przy Hali Łukowej (bez zapisów)

W tą niesamowitą podróż zabierze Was przewodnik- Arkadiusz Brzęczek, który już nie raz odkrywał przed nami tajemnice Miejskich Hal Targowych podczas różnych spacerów tematycznych! 😊 Pan Arkadiusz jest autorem książek o Gdyni, w tym cyklu „Sekrety gdyńskich kamienic” – gorąco polecamy!

Kwiaty są jednym z najpiękniejszych przejawów życia, a więc także wiosny w naszym mieście. Ich różnobarwną mozaikę można będzie zobaczyć w Gdyńskich Halach Targowych. Opowie o nich badacz wszystkiego co gdyńskie, Arkadiusz Brzęczek, który poprowadzi uczestników sobotniego spaceru po straganach oferujących najrozmaitszą ofertę. Barwne historie kwiaciArek potwierdzą, że właśnie kwiaty najczęściej towarzyszą naszym ludzkim emocjom wyrażając je przy wielu radosnych i smutnych okazjach. Zapraszamy…

UDZIAŁ BEZPŁATNY! Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Agencja Rozwoju Gdyni/ Miejskie Hale Targowe