„Dzień Kreatywny” Hal Targowych w Gdyni

Termin

24 lipca 2021
24 lipca 2021

Rodzaj biletu

Adres

„Dzień Kreatywny” Hal Targowych w Gdyni

24 lipca 2021 r. (sobota) godz.: 9:00 – 18:00 / data zakończenia do ustalenia

Latem stragany gdyńskich Hal Targowych rozpieszczają klientów obfitością kolorowych, świeżych produktów. Widok sezonowych darów natury angażuje zmysły i zachęca do kreatywnego eksperymentowania nie tylko w kuchni.

Lipcowy „Dzień Kreatywny” oferuje spotkania z fotografią i filmem. Zaproszeni artyści sztuki fotografii zainspirują swoją pasją i osobowością uczestników warsztatów, do poszukiwań indywidualnego przekazu za pomocą aparatu.

Fani fotografii będą mieli okazję dołączyć do projektu czerpiącego z dziedziny fotografii eksperymentalnej. Jego założeniem jest spontaniczna zabawa ze zmysłami oraz zmobilizowanie odbiorców do niekonwencjonalnej interpretacji: artefaktów, przedmiotów, a także ludzi i ich otoczenia. Spotkaniom fotograficznym będą towarzyszyć zabiegi: zakrzywienia, zmącenia, przypadkowego zniekształcania obrazu.

Organizatorzy zapraszają do specjalnie przygotowanego atelier fotograficznego oraz zachęcają do obserwacji tętniącej życiem przestrzeni hal targowych. Studio fotograficzne w podziemiu hal poprowadzi fotograf zjawisk psychologicznych i socjologicznych, artysta sztuk wizualnych – Krzysztof Winciorek. Z kolei autorem pomysłu warsztatu w terenie jest Maurycy Śmierzchalski – fotograf

z charyzmą, filmowiec, dyrektor artystyczny szkoły fotografii, syn znanego fotografa Hipolita oraz malarki Marii. Dynamiczne ujęcia w ruchu przypadną do gustu fanom artystycznego efektu, malarskiego rozmycia w fotografii oraz koneserom niepowtarzalnych zdjęć.

Sobotni poranek na halach nabierze kolorów, kiedy podczas kreatywnego warsztatu gdyńska Karuzela Pasji zainspiruje do eksploracji różnych technik tworzenia foto-graficznego kolażu. Niespodzianką dla uczestników będzie własnoręcznie wykonane dzieło zamknięte w ramie – plakat, który może stać się dekoracyjnym elementem wnętrza.

Filmowe atrakcje zapewni pokaz kina dokumentalnego na halach targowych. Bohaterem ekranizacji stanie się nostalgiczna fotografia analogowa, w tym historia wizjonera, którego życiową pasją jest przywrócenie rzemiosła analogowego dźwięku, a także sentyment do uwieczniania obrazu za pomocą polaroida. Partnerem wydarzenia jest Against Gravity. Film był emitowany podczas zeszłorocznego festiwalu Doc Against Gravity.

Udział w atrakcjach wydarzenia jest bezpłatny. Wstęp wolny – obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły i program pojawią się w kanałach informacyjnych:

www.haletargowegdynia.pl

Fb/ hale targowe gdynia

Organizator: Agencja Rozwoju Gdyni, na zlecenie Miasta Gdynia