Daleko od Reykjaviku | #klubfilmowyonline

Termin

26 listopada 2020 27 listopada 2020
27 listopada 2020

Rodzaj biletu

Adres

Daleko od Reykjaviku | pokazy online

26-27 listopada 2020, godz. 20:00

bilety: 14 zł → dostępne: Interticket.pl

reżyseria: Grimur Hakonarson
występują: Arndis Hronn Egilsdottir, Sveinn Olafur Gunnarsson
szczegóły: dramat, Dania/Francja/Islandia/Niemcy,

2019, 92 min.

„Daleko od Reykjaviku” – nowy film twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat skupia się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum nagle znajduje się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z życia kobiety niespodziewanie znika mąż, a bohaterka odkrywa jego tajemnice, jej smutek zamienia się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga protestuje i staje do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem. Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Niczym islandzka Erin Brockovich, Inga rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie. Samotne życie z dala od Reykjaviku wymaga odwagi, a zbuntowana kobieta wiele ryzykuje. Ale wychowana pośród surowej natury Inga odkrywa, że przez lata otoczenie ukształtowało także jej charakter. I że w lokalnej społeczności nie ma dla niej świętych krów. „Daleko od Reykjaviku” w północną melancholię nieoczekiwanie wplata komizm, a przemianę bohaterki subtelnie łączy ze zmianami w jej otoczeniu. Zima powoli przechodzi w zwiastującą nowe życie wiosnę, mrok ustępuje coraz dłuższym dniom, a w ich świetle staje się jasne, jaką należy obrać drogę. I że na tej drodze nie zawsze warto podążać za stadem.

Opis i materiały dystrybutora Gutek Film

Zasady uczestnictwa w pokazie online:

  1. Kup bilet w cenie 14 zł za pośrednictwem sieci Interticket: https://klubfilmowy.interticket.pl/
    2. Na podany adres e-mail zostanie przesłane potwierdzenie zakupu, a w dniu pokazu – około godziny przez seansem, link wraz z hasłem, pod którym będzie można zobaczyć film (serwis Vimeo).
    3. Link jest aktywny przez dodatkowe 30 minut, co oznacza, że aby obejrzeć cały film seans należy zacząć najpóźniej o godz. 20:30.

___

Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:
– najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
– połączenie internetowe o przepustowości co najmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania.

Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia – laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupełnienie wyżej wskazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.
– system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;

Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy.

Prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:
Rozdzielczość obrazu Zalecana stała prędkość

HD – 1080p 30 Mb/s
HD – 720p 15 Mb/s
SD – 480p 7 Mb/s
SD – 360p 3 Mb/s

Klub Filmowy jest finansowany z budżetu Miasta Gdynia