Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Termin

01 czerwca 2024
30 czerwca 2024

Rodzaj biletu

Wstęp zależy od punktu programu

Adres

Muzeum Miasta Gdyni

Tu Muzeum Miasta Gdyni – ogłaszamy to, co nadchodzi – a nadchodzi czerwiec w muzeum – najprawdopodobniej najwspanialszy miesiąc w roku!

Tuż przed wakacjami otwieramy nową, wielką wystawę: „To nie jest magazyn„, czyli ekspozycyjną opowieść o naszych zbiorach – sztuka, rzeźby, grafiki, tkaniny, ale też dizajn i aspekty konserwatorskie. Na przestrzeni ponad 200 m2 będzie można zobaczyć ponad pół tysiąca obiektów w nietypowej formie wystawienniczej o charakterze technicznym i uporządkowanym. Dzięki licznym zabiegom i muzealnym trikom wydobędziemy z naszej kolekcji na światło dzienne obiekty nieoczywiste: duże, zbiorowe, wieloelementowe reprezentowane przez różne media: obrazy, modele rzeźb, matryce graficzne, miniatury tkackie, przedmioty kultury materialnej i inne. Warto przyjrzeć się im z bliska! Wernisaż już 21 czerwca!

Korzystając z pogody będziemy włóczyć się po mieście – przeróżnymi ścieżkami i szlakami, których jeszcze nie znacie. Zapraszamy na wędrówkę śladami najważniejszego gdyńskiego artysty – awangardzisty: Kazimierza „Kacha” Ostrowskiego, to dla fanów sztuki. Dla fanów militariów, prawdziwa spacerowa gratka: spacer historyczny po Leszczynkach i po Grabówku z wejściem do świetnie zachowanego schronu przeciwlotniczego przy ul. Morskiej 189. Będzie to okazja do zapoznania się z działaniem schronu i zagadnieniami z zakresu obrony cywilnej. Gdyńskie seniorki i seniorów będziemy namawiać na kolejny już spacer architektoniczny: tym razem będziemy odkrywać niemodernistyczną zabudowę miasta – bo Gdynia to nie tylko modernizm, to także prawdziwe architektoniczne skarby licznych innych architektonicznych nurtów!

W czerwcu wraca też nasz największy edukacyjny hit: NOCOWANIE W MUZEUM. Już nie mieliśmy sumienia dalej odmawiać licznym prośbom o powtórzenie tego wyjątkowego wydarzenia. 7 czerwca, zapraszamy młodych odkrywców przygód wraz z opiekunami na nocne harce w muzeum. W tym roku program jest iście detektywistyczny!

Czerwcowe spotkania z licznymi autorkami i autorami, artystami i architektami ciężko już zliczyć. W tym miesiącu zagoszczą u nas m.in.: Malwina Konopacka, Anna Orchowska, Michał Dudkowski, Krzysztof Jaryczewski i Kamil Wicik oraz Jakub Szczęsny. Na spotkaniach z publicznością podzielą się z nami swoją twórczością, wrażliwością, przemyśleniami. Mury Muzeum wypełni wtedy mądra, twórcza energia!

A oprócz tego, oczywiście: oprowadzania po naszych wystawach i magazynach, edukacyjne spotkania ze sztuką w ramach cyklu „Akademia Sztuki”, muzealny sklep i nieprzyzwoita bliskość gdyńskiej plaży.

Cieszmy się tym wszystkim wspólnie!
Do zobaczenia #wmuzeum