Cudawianki Gdynia

Termin

24 czerwca 2023
24 czerwca 2023

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Plaża Śródmieście

Lato zaczyna się #wGdyni. Cudawianki 2023’ zainaugurują tegoroczne wakacje w sobotę 24 czerwca. Co nas czeka? Plażowe powitanie lata, oczywiście w wiankach na głowach! Na scenie  pojawią przedstawiciele muzyki elektronicznej grający wraz z gośćmi na żywo. Nie zabraknie mocnych bitów, housowego chilloutu, wokali, instrumentów perkusyjnych i dętych. Do zobaczenia na plaży Śródmieście w Gdyni już 24 czerwca!

Program

22.06.2023

12:00-21:00 – Food Cuda | Strefa Foodtruck | Bulwar Nadmorski

23.06.2023

12:00-23:00 – Food Cuda | Strefa Foodtruck | Bulwar Nadmorski

24.06.2023

13:00-18:00 – Akcja Wianki | Koło Gospodyń Wiejskich Lubichowo | wyplatanie wianków | Bulwar Nadmorski (obok Browar Portu)

12:00-00:00 – Food Cuda | Strefa Foodtruck | Bulwar Nadmorski

20:00 – 00:00

20:00 – JAZXING & Dawid Lipka

21:30 – ROS Addiction & Irek Wojtczak

23:00 – Funk Organic

25.06.2023

12:00-19:00 – Food Cuda | Strefa Foodtruck | Bulwar Nadmorski

Jazxing (dj-set) + Dawid Lipka (trąbka)

Jazxing to duet producencko-djski Mateusza Filipiuka oraz Jakuba Sautycza. Twórczość duetu zarówno autorska i remixowa pojawiała się pod szyldem wydawnictw Polena Recordings, Father And Son Records And Tapes Maćka Sienkiewicza i w nieistniejącym już Transatlantyku, a także w brytyjskiej wytwórni Eclectics. Obecnie, duet promuje w formie live band swój debiutancki albumu pt. „Pearls Of The Baltic Sea”, który został wydany przez Higher Love Recordings z Brighton.

Dj-sety Jazxing, to hipnotyczna podróż balansująca na granicy relaksu, rozrywki i wyraźnej nuty melancholii poprzez brzmienia nowoczesnego cosmic disco, electro, synth wave, post-punk czy acid house – zawsze podlanych Krautową motoryką i repetytywnością Dub’u. Tego wieczoru dj-set duetu uświetni trębacz Dawid Lipka (Bizzare Penguin, Tymon Tymański, Marcin Świetlicki, Zgniłość).

Funk Organic

Połączenie klubowego brzmienia ze świetnym wokalem i bongosami. Funk Organic, czyli połączone moce DJ’a ROMERO, Agnieszki „Rassy” Rassalskiej i gości, to projekt rozgrzewający publiczność od morza do Tatr. W ramach tego muzycznego projektu usłyszymy największe klubowe hity ostatnich lat w niecodziennych aranżacjach.

Wielka miłość Romero – Organiczny House, bazujący na naturalnych brzmieniach, mających korzenie na bliskim i dalekim wschodzie oraz Afryce, pozwoliła reaktywować projekt muzyczny Funkorganic, w którego skład wchodzą: vocal, sitar i instrumenty perkusyjne.

ROS addiction & Irek Wojtczak

Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, aktywny na scenie od 1995r. znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum’n’bass. Otwarość umysłu i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm. Pierwszy Polak w słynnym londyńskim klubie Fabric, pojawił się tam dwukrotnie u boku LTJ Bukem’a przy okazji cyklu FabricLive – „Bukem In Session”. Miał też przyjemność stanąć za deckami w innych niezliczonych europejskich klubach Anglii, Włoch, Chorwacji, Szwajcarii, Francji, Danii, Niemiec, Ukrainy, Łotwy i Czech. Regularnie pojawiał się na festiwalach Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Snowfest, Outlook (Pula CHR) i wielu innych.

Irek Wojtczak – saksofonista, aranżer, edukator, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako saksofonista nagrał ponad czterdzieści albumów. Wystąpił w specjalnym projekcie Polish Brass Ensemble z towarzyszeniem znakomitego nowojorskiego trębacza Dave’a Douglasa oraz Jamie Baum American – Polish Septet. Koncertował z Fonda/Stevens Group, David Murray, Jim Black, Chris Speed, Herb Robertson, Mitch & Mitch, Pink Freud, Możdżer – Tymański – projekt Chopin. Współtwórca grupy SHMIB – Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem.