Chór „Razzle Dazzle” z albumem „Na Święta”

Termin

13 listopada 2023
24 grudnia 2023

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Gdynia

Nastrojowe kolędy, do których będziemy powracać – Chór “Razzle Dazzle” wydał swój pierwszy album mp3 “Na Święta” w jazzowych aranżacjach.

Śpiewali na największych scenach w Trójmieście, rozkręcają chóralne granie w kraju.

i za granicą i konsekwentnie dostarczają nam nowych emocji – Chór “Razzle Dazzle” (ozn. olśniewać, błyszczeć) z okazji 5-lecia działalności wydał pierwszy studyjny album “Na Święta” z najpiękniejszymi tradycyjnymi kolędami. Chórowi pod dyrekcją Zuzanny Popiołkiewicz towarzyszą znakomici muzycy, doskonale znani jazzowej scenie – pianistka Ilona Damięcka i kontrabasista Michał Bąk.

Album mp3 “Na Święta” tworzą polskie kolędy tradycyjne: “Pójdźmy wszyscy do stajenki”, “Mizerna Cicha”, Wśród nocnej ciszy” i “W żłobie leży” oraz angielska “Joy to the world” (“Raduj się świecie”). Chór buduje świąteczny nastrój w sposób lekki, serdeczny, w stylu pop i gospel. Warstwę instrumentalną podkręcono improwizacjami fortepianowymi Ilony Damięckiej, słynącej z melodyjnych i delikatnych zagrań. Rolę basu przejął Michał Bąk, utalentowany kontrabasista jazzowy, specjalizujący się także w muzyce dawnej. Nuty na chór opracowała gdańska kompozytorka Anna Żdżyłowska.

Mam taką płytę, która powraca do naszego wigilijnego stołu w każde Święta. Nie jest to płyta Mariah Carey ani Kayah (które i tak kochamy, wiadomo!) – ale jest to płyta chóru parafialnego z Sopotu, nagrana 20 lat temu. Płyta wyróżniała się tym, że chór… nic nie zmieniał. Zaśpiewał kolędy tak, że dało się do nich śpiewać, bez zbędnych ornamentów

i przejaskrawień. Kiedy zastanawialiśmy się, jak powinna wyglądać płyta “Razzle Dazzle” wiedziałam jedno – instrumenty mogą szaleć, ale jeśli Chór zaśpiewa kolędy uniwersalnie, tak jak je zna każdy z nas – będzie to album, do którego będzie się powracać. – mówi Zuzanna Popiołkiewicz, dyrygentka Chóru “Razzle Dazzle”.

Płyta została wydana w formie mp3 na platformach streamingowych. Obecnie Fundacja “Śpiewaj!” organizująca zespół zabiega także o wydanie płyty w tradycyjnej formie.

Chór “Razzle Dazzle” od 5 lat przełamuje wizerunek klasycznej chóralistyki, śpiewając popularne utwory z gatunków pop & jazz w interesujących aranżacjach. Choć na początku była ich zaledwie garstka, to dzisiaj chór może się pochwalić blisko 40 członkami między

20 a 50 rokiem życia. Zespół zrzesza amatorów i miłośników śpiewu – ludzi, którzy na co dzień wykonują przeróżne profesje, to m.in. informatycy, prawnicy, urzędnicy, architekci, terapeuci czy nauczyciele. Dla wielu z nich, mieszkańców trójmiasta, “Razzle Dazzle” stało się drugim domem.

Zespół zmienia chóralną rzeczywistość w Trójmieście, zarażając pozytywną energią

i miłością do muzyki. Płyta “Na Święta” jest pierwszym albumem studyjnym zespołu.

Takie przedsięwzięcia są niezwykle emocjonujące – tam, gdzie jest chór zawsze się dużo dzieje. Cokolwiek robimy, na “dzień dobry” pojawiamy się z pulą 30 serc i osobowości. Kiedy tyle artystek i artystów wchodzi na scenę albo do studia, dzieje się magia! – mówi Urszula Kokoszka, dyrektorka Chóru “Razzle Dazzle”, wiceprezeska Fundacji “Śpiewaj!”.

Narzekać można jedynie na trudności w zachowaniu ciszy w tych naprawdę niezbędnych, krótkich momentach. – dodaje ze śmiechem. To, jak się wzajemnie nakręcamy, jak współgramy ze sobą, jest naszą siłą już od 5 lat.

Projekt został dofinansowany przez Miasto Gdynia.

Album Razzle Dazzle “Na Święta” jest już dostępny na YouTube  https://youtube.com/playlist?list=PLTz561JkTfUnWeMnWI7mMxV-6mqNrKZiX&si=NxDeODaITYmgUe3F oraz na Facebooku https://www.facebook.com/watch/100067746970201/2562518607248801/,

a wkrótce pojawi się w kolejnych serwisach streamingowych https://distrokid.com/hyperfollow/razzledazzlechoir/chr-razzle-dazzle-na-wita.


Niech nasza muzyka towarzyszy Wam nie tylko w te Święta!

W załączeniu:
– informacja prasowa,

– zdjęcia Chóru wykonane podczas nagrań w studiu fot. Jan Rusek.
Pliki mp3 lub wav możemy udostępnić bezpośrednio – zapraszamy do kontaktu.

Materiały wideo dodatkowe:

– reportaż ze studia oddający klimat tego wyjątkowego projektu (montaż i produkcja Jan Rusek) YT https://youtu.be/cPP9lsfmyWk, FB https://fb.watch/o4ovPPMa7k/

– krótki reportaż z jubileuszu Chóru “Razzle Dazzle Rhapsody” z kwietnia 2023 https://youtu.be/8vp_zICZ_uE.

Kontakt:

Urszula Kokoszka (dyrektorka Chóru) – tel. 692 855 111

fundacjaspiewaj@gmail.com

(także w sprawie bezpośredniego udostępnienia plików mp3 lub wav).

Chór “Razzle Dazzle”
YT youtube.com/c/razzledazzlechoir

FB facebook.com/razzledazzlechoir

IG instagram.com/razzledazzle_choir

TikTok tiktok.com/@razzle_dazzle_choir

www razzledazzle.pl

Chór “Razzle Dazzle” – jeden z najbardziej rozpoznawalnych chórów w kraju, śpiewający muzykę pop & jazz. Wykonał już ponad 60 koncertów w najważniejszych ośrodkach kultury w Trójmieście, zrealizował projekty telewizyjne (Sopot Hit Festiwal z Dawidem Kwiatkowskim, Mam Talent, Project Lady), jego działania zostały wyróżnione przez Narodowe Centrum Kultury udziałem w Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów 2020.

Chór posiada nagrody m.in. złoty medal Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat w Sopocie 2022 r. i Złoty medal na Międzynarodowym konkursie w Indonezji w 2020 r. Zespół powstał w 2018 r. i obecnie liczy ponad 30 osób. Od lipca 2019 r. grupa działa pod skrzydłami Fundacji “Śpiewaj!”. Nazwa “Razzle Dazzle” oznacza wrzawę, zamieszanie,

a dodatkowo “Dazzle” znaczy olśniewać. Zespół promuje nowoczesny wizerunek chóru amatorskiego, popularyzuje muzykę chóralną i włącza śpiew zespołowy w projekty muzyczne, artystyczne i edukacyjne. Dyrygentką Chóru jest Zuzanna Popiołkiewicz.

Zuzanna Popiołkiewicz ZZ POP – założycielka i dyrygentka Chóru “Razzle Dazzle” (2018). Prezes Fundacji „Śpiewaj!”, najlepszego NGO w Gdyni w 2022 r. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Gdańskim i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Posiada międzynarodowe doświadczenie, prowadziła warsztaty muzyki polskiej w USA, Kanadzie, Zambii, Zimbabwe

i Kenii dla ponad 100 000 osób. Dyrygowała m.in. Symphony of New Orleans, Chórem Kokopelli z Edmonton w Kanadzie czy Nairobi Chamber Choir. Manager projektów, organizatorka wydarzeń kulturalnych w mieście Gdynia (prapremiera „Symfonii bez końca” laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka – płyta i koncert w Arenie Gdynia, koncerty m.in. Doroty Miśkiewicz, Moniki Borzym, Miki Urbaniak dla Muzeum Emigracji w Gdyni, Strefa Gdynia na Open’er Festival).

Ilona Damięcka – polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jedna

z pierwszych pianistek, która ukończyła fortepian jazzowy na tamtejszej uczelni w klasie fortepianu jazzowego u Wojciecha Niedzieli. Laureatka konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku.W Krakowie współpracowała z wybitnym saksofonistą Januszem Muniakiem i ze środowiskiem jazzowych muzyków Krakowa, między innymi

 z New Bone. Obecnie mieszka i tworzy w Trójmieście. W swoim dorobku artystycznym ma pięć płyt, w tym dwie autorskie .„Hurry up” – Siloe Records, „Fifth Side – Siloe Records, „Monk’s Midnight” – Hevhetia, „Pieśni Polskie vol. 1” – Tomasz Licak Music. W sierpniu 2020 r. ukazała się kolejna, druga autorska płyta artystki, tym razem nagrana w trio z Pawłem Urowskim i Krzysztofem Szmańdą wydana przez wytwórnię Soliton.

Michał Bąk – kontrabasista jazzowy specjalizujący się również w muzyce dawnej, pracujący jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy z takimi zespołami jak: Goldberg Baroque Ensemble, {Oh!} Orkiestra Historyczna, Arte dei Suonatori czy Holland Baroque koncertujący m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Danii i Chinach.

We wrześniu 2017 r. wydał swoją debiutancką płytę „Quartetto” prezentując swój autorski materiał inspirowany muzyką dawną i współczesną improwizacją jazzową. W lipcu 2021 r. wydał drugi album w kwartetowym składzie “Fortress”. W październiku 2021 r. ukazał się jego album “Pieśni” z aranżacjami tradycyjnych pieśni katolickich w odsłonie na głos

i kontrabas. Michał Bąk jest Absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach.

Fundacja „Śpiewaj!” – prowadzi Chór “Razzle Dazzle”, to najlepsza organizacja pozarządowa w Gdyni w 2022 r., laureat „Srebrnego Śledzia” – nagrody od Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Miasta Gdynia za zaangażowanie w budowaniu kultury w mieście. Fundacja powstała w 2019 r. Głównym celem organizacji jest popularyzacja muzyki chóralnej i edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

Album “Na Święta” Chóru “Razzle Dazzle”:

1. Intro – yt https://youtu.be/kKAWvayfskE, fb https://fb.watch/o4sf-H1EdR/ 

2. “Pójdźmy wszyscy do stajenki” – yt https://youtu.be/DXi9so1DCtk, fb https://fb.watch/o4sBcXvS11/ 

3. “Joy to the world” – yt https://youtu.be/YplF_TEjEDM, fb https://fb.watch/o4sDjd0NNa/ 

4. “Mizerna cicha” – yt https://youtu.be/8Lu1opOooEA, fb https://fb.watch/o4sFcfPjdm/ 

5. “Wśród nocnej ciszy” – yt https://youtu.be/Sd4avUKaGck, fb https://fb.watch/o4sGvu3XJJ/ 

6. “W żłobie leży” – yt https://youtu.be/E8klbu0JSU8, fb https://fb.watch/o4sHR6cuKX/ 

Realizacja nagrań: Paweł Osicki, Stacja Muzyka, Rumia, październik 2023

W nagraniach udział wzięli:

Dyrygent: Zuzanna Popiołkiewicz

Fortepian: Ilona Damięcka

Kontrabas: Michał Bąk

Chór „Razzle Dazzle”

Organizator: Fundacja “Śpiewaj!”

Urszula Kokoszka i Zuzanna Popiołkiewicz