CHODŹ NA ULICĘ BRYDŻOWĄ! ZWIEDZANIE MUZEUM KART W GDYNI

Termin

21 stycznia 2023
21 stycznia 2023

Rodzaj biletu

Wstęp wolny

Adres

Czy wiecie, że w Gdyni znajduje się największa w Polsce i jedna ze znakomitszych w Europie kolekcji kart do gry? Wcale nie trzeba na co dzień grać w karty, żeby zachwycić się bogactwem zbiorów zgromadzonych w Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa”.

Przekonaj się i chodź z nami na wycieczkę szlakiem tajemniczej uliczki, której nie ma na żadnej mapie Gdyni, a która kryje się w budynku dawnej szkoły na terenie gdyńskiego portu. Przenieś się do zaczarowanego świata, który zaskoczy Cię różnorodnością form, kolorów i przepięknych grafik!

SPACER Z PRZEWODNICZKĄ PO „ULICY BRYDŻOWEJ”

Ekspozycję, którą można podziwiać w Gdyni, starannie zaaranżował twórca kolekcji, Andrzej Rzepkowski. Prezentowane tutaj talie kart do gry, a także pocztówki, plakaty, zdjęcia, etykiety oraz inne przedmioty to kolekcjonerski skarb, który warto odkryć.

Już w styczniu ciekawostki niezwykłej kolekcji zgromadzonej w Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” przybliży uczestnikom i uczestniczkom zwiedzania Anna Piotrowska, czyli „Trójmiejskie Szlaki” – licencjonowana przewodniczka PTTK po Trójmieście. Poznawanie ciekawych miejsc i opowiadanie o nich innym to jej pasja i wielka miłość. Z wykształcenia jest historyczką sztuki, co w przypadku Muzeum Kart będzie dodatkowym atutem, ze względu na artystyczne walory naszej karcianej kolekcji.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W ZWIEDZANIU MUZEUM KART?

Wystarczy się zapisać, wybierając jedną ze styczniowych sobót: 14 lub  21 stycznia 2023 roku.

→ FORMULARZ ZAPISÓW: https://forms.gle/uNrwAeiRH6xwzzs46

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 13 zł (ulga przysługuje dzieciom i młodzieży na podstawie legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorom 60+). Płatność na miejscu gotówką lub kartą płatniczą/BLIK.

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od siedmiu lat!

Zbiórka w dniu zwiedzania: przed wejściem do Muzeum Kart o godzinie 11.00. Przybliżony czas zwiedzania: 2 godziny.

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ MUZEUM KART?

„Ulica Brydżowa” znajduje się w budynku dawnej szkoły, Zespołu Szkól Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przy ulicy Gołębiej 9 – boczna od ulicy Energetyków.

Dojazd autobusem linii m.in. R, 104, 128, 134, 150, 152, 173, 182, 194 – należy wysiąść na przystanku „Energetyków” i skierować się do ulicy o tej nazwie. Element charakterystyczny: ulica wiedzie wśród wysokich drzew w stronę terminalu kontenerowego. Należy minąć schronisko młodzieżowe. Miejsce docelowe znajduje się w kolejnym budynku po prawej stronie.

Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” to projekt zarządzany przez Fundację „Trefl”, należącą do Grupy TREFL.