BRASSWOOD FEST 2023

Termin

28 lipca 2023
28 lipca 2023

Rodzaj biletu

Wstęp biletowany

Adres

Kolibki Adventure Park

Festiwal muzyki i oddechu Brasswood Fest połączy 28-30 lipca leśnymi koncertami Gdańsk, Sopot i Gdynię. W Gdyni odbywać się będzie skupiony na przyszłości i elektronice Brasswood Pylenie. W Gdańsku planowany jest zaś oparty na dawnych instrumentach Brasswood Korzenie. Tradycja i futuryzm spotkają się finalnie w sopockiej Operze Leśnej na Brasswood Kwitnienie, gdzie pojawią się m.in. Mela Koteluk, Wojtek Mazolewski, ShataQS, Ifi Ude i Bela Komoszyńska.

Brasswood Fest to magiczny, leśny slow festiwal muzyki i oddechu. Pierwsze skrzypce grają tu żywe instrumenty dęte, blaszane oraz drewniane. W ich akompaniamencie swoje kameralne i akustyczne koncerty grają tu najciekawsi polscy artyści, niekoniecznie Ci z line-upów mainstreamowych festiwali. Celem Łukasza L.U.C. Rostkowskiego jest prezentacja konsekwentnych muzyków, dialog między tradycją a futuryzmem oraz pokoleniami i gatunkami. Celem jest także relaks i zwolnienie tempa oraz zwiększanie świadomości ciała. Naturalnie także wzmocnienie więzów kulturalnych pomiędzy Sopotem, Gdynią i Gdańskiem i odkrywanie tych miast połączonych piękną otuliną leśną stanowiącą unikat na skalę europejską. Przy okazji festiwal oparty w dużej mierze o instrumenty dęte napędzane powietrzem zwraca uwagę na ekologię i problemy związane z jakością powietrza w Polsce.

Sopockiemu Brasswood Kwitnienie towarzyszyć więc mają także skupiony na przyszłości elektroniczny Brasswood Pylenie (Gdynia) oraz folkowy i prezentujący dawne instrumenty Brasswood Korzenie (Gdańsk).

Bilety i karnety obowiązują na Pylenie i Kwitnienie. Korzenie zaś będą koncertem otwartym, ale miejsce tego koncertu będzie ukryte w gdańskich lasach.

Brasswood Pylenie odbędzie się 28 lipca w gdyńskim Kolibki Adventure Park. Z żywymi instrumentami, na dwóch leśnych scenach pośród indiańskich namiotów i domków na drzewach zagrają m.in. Gooral, Dj Noz, IKARVS, a także Gelofunk, Abedi, Arayan i Bladzinsky.

29 lipca zaś kiedy w Operze Leśnej odbywać się będą próby do Kwitnienia, w Adventure Parku (start 10.00) można będzie zabrać pociechy m.in. na darmową potańcówkę z najbardziej znanymi utworami z bajek w wykonaniu Rebel Babel Ensemble.

Następnie 29 lipca o 17:00 w Parku Północnym w Sopocie rozpoczną się warsztaty muzyczne, w których będzie mógł wziąć udział każdy kto posiada instrument dęty lub flet, a o 18:00 z Placu Przyjaciół Sopotu wyruszy wielka parada wolności, dialogu, miłości i czystego powietrza. Wieczorem w Operze Leśnej kameralne i akustyczne koncerty rozpocznie scena Młodych.

Następnie na scenie Lasy zagrają m.in. Mela Koteluk, Wojtek Mazolewski, ShataQS. W koncercie galowym Rebel Babel Ensemble pojawią się takż IFI Ude i Bela Komoszyńska.

Kupując odzież Brasswood sadzimy lasy z fundacją Las na Zawsze.

Bilety na festiwal dostępne na biletomat.pl, ebilet. Bilety oraz odzież dostępne na eluce.pl .