Ballady osiedlowe – Miasto z Marzeń – koncert online

Termin

20 grudnia 2020
20 grudnia 2020

Rodzaj biletu

Adres

Teatr Gdynia Główna oraz Miasto Gdynia zapraszają 
na premierę online koncertu:
MIASTO Z MARZEŃ
TEKSTY, REŻYSERIA: Kuba Kornacki
WOKAL: Barbara Lamprecht, Kuba Kornacki
ZESPÓŁ: Grzegorz Nadolny (kontrabas), Jan Jarecki (klawisze), 
Ireneusz Kaczmar (instrumenty perkusyjne)
PREMIERA: 20 grudnia o godzinie 18.00
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=WUXNMt25qE4


Koncert „Miasto z marzeń” to muzyczna podróż po historii Gdyni, gdzie przewodnikami zostali mieszkańcy miasta, którzy podzielili się z nami swoimi opowieściami. Odbiorcy koncertu dowiedzą się, z czego spowiadała się Piękna Mariola z Ulicy Widnej, zachwycą fascynującymi losami Bojki z gdyńskiego Meksyku i otrzymają solidną porcję głębokich wzruszeń podczas słuchania ballady o Dziadku Zenobiuszu. To nie wszystko – odwiedzimy też salę sądową i odważnie usiądziemy na fotelu dentystycznym. Muzycznym i topograficznym zwieńczeniem koncertu stanie się ballada wskazująca drogę do Teatru Gdynia Główna.
„Miasto z marzeń” to akustyczny koncert piosenki literackiej w jazzujących aranżacjach, który przedstawiliśmy mieszkańcom podczas plenerowych występów we wrześniu 2020 roku. Teraz zapis koncertu udostępniamy w internecie, żeby wzruszał, bawił i zmuszał do refleksji wszystkich zainteresowanych odbiorców. Koncert jest muzycznym efektem spacerów i rozmów z mieszkańcami gdyńskiego Witomina, Meksyku, Oksywia, Cisowej, ZOH-u oraz Fikakowa, które zebrał aktor i tekściarz Kuba Kornacki.
”Miasto z marzeń” to część teatralno-społecznego projektu „Ballady Osiedlowe” realizowanego przez Teatr Gdynia Główna i finansowanego ze środków Miasta Gdyni.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=WUXNMt25qE4
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/204700674581983
Wydarzenie dostępne bezpłatnie i online.
MIASTO Z MARZEŃ
Koncert online!

TEKSTY, REŻYSERIA: Kuba Kornacki
WOKAL: Barbara Lamprecht, Kuba Kornacki
ZESPÓŁ: Grzegorz Nadolny (kontrabas), Jan Jarecki (klawisze), 
Ireneusz Kaczmar (instrumenty perkusyjne)
KOMPOZYCJE, KIEROWNICTWO MUZYCZNE: Jan Jarecki
ŚWIATŁO: Marzena Chojnowska
NAGRANIE I MONTAŻ: Maciej Buszman
REJESTRACJA I REZYSERIA DŹWIĘKU: Soundfish
KIEROWNIK PRODUKCJI: Marzena Chojnowska

TEATR GDYNIA GŁÓWNA

PREMIERA: 20 grudnia o godz. 18:00

Wydarzenie dostępne bezpłatnie i online.

WIĘCEJ O PROJEKCIE:
Teatr Gdynia Główna znowu wgryza się w tkankę miasta, by odnaleźć mało znane historie z gdyńskich dzielnic. Projekt „Ballady osiedlowe” to wyprawa we wciąż nieodkryte zakamarki miasta w poszukiwaniu fascynujących i wzruszających opowieści, które warto ocalić od zapomnienia, opracować i przedstawić mieszkańcom Gdyni.
Na podstawie kanwie opowieści mieszkańców Witomina, Oksywia, ZOH-u, Meksyku, Cisowej oraz Fikakowa stworzyliśmy cykl koncertów „Miasto z Marzeń”, które we wrześniu 2020 roku zaprezentowaliśmy na terenie gdyńskich dzielnic. W grudniu 2020 roku udostępnimy nagranie koncertu w internecie. W tym samym terminie premierę będzie miało także nagranie czytania performatywnego tekstu pisarki Salci Hałas „Tak było. Naprawdę!”, który opisuje poszukiwanie opowieści mieszkańców gdyńskiego ZOH-u. Oba nagrania trafią na profile społecznościowe Teatru Gdynia Główna i będą dostępne do bezpłatnego oglądania dla wszystkich zainteresowanych osób.

W ramach „Ballad osiedlowych” pomagamy także gdynianom w literackich próbach uwieczniania osiedlowych historii i opowieści. W listopadzie rozpoczęły się warsztaty literackie on-line, gdzie z początkującymi pisarzami pracuje Kuba Kornacki (tekściarz i aktor) i Szymon Jachimek (dramatopisarz i artysta kabaretowy) i Barbara Piórkowska (pisarka i poetka).  Zajęcia zakończą się w grudniu, teksty, które w ramach nich powstaną, opublikujemy na teatralnym blogu www.pociagdomiasta.blogspot.com.

Projekt finansowany ze środków Miasta Gdyni.

Odwiedź i polub nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/gdyniareaktywacja/