10. urodziny Centrum Designu

Termin

25 listopada 2021 26 listopada 2021 27 listopada 2021
31 stycznia 2022

Rodzaj biletu

Adres

Świętuj z nami 10. urodziny Centrum Designu – PPNT Gdynia. To już 10 lat, odkąd działalność rozpoczęło Centrum Designu – PPNT Gdynia. Za nami dekada, podczas której rozwijaliśmy się razem z Wami. Dlatego zapraszamy do wspólnego celebrowania. A będzie się działo!

Wystawa niech żyje design!
Przez ostatnie 10 lat odmienialiśmy słowo design przez wszystkie przypadki. Czas poszukać odpowiedzi na pytanie, co właściwie ono oznacza. Zapraszamy do naszego świata pełnego śmiałych rozwiązań, nowych pytań, wieloznaczności i ciągłych poszukiwań.

 

Design to niesamowicie pojemny termin, a każda z kolejnych przestrzeni na wystawie to jego inna definicja. Design to ładne rzeczy, funkcjonalność, czy rozwiązywanie problemów? Każda z odpowiedzi jest tutaj poprawna, a udowodnimy to na wystawie.

Na miejscu nie zabraknie też przestrzeni, w której każdy będzie mógł skonfrontować wiedzę z praktyką. Sala warsztatowa pozwoli na samodzielne przejście procesu projektowego oraz pogłębienie wiedzy w naszej czytelni. To też strefa dla wszystkich, którzy będą potrzebować chwili, aby wypocząć.

Ślad węglowy wystawy został ograniczony do minimum. Nie wyprodukowałyśmy żadnych nowych ekspozytorów korzystamy z już istniejącego systemu. Plansze i inne elementy znajdujące się w przestrzeni ekspozycyjne będą ponownie wykorzystane, a materiały promocyjne ograniczone zostały do minimum.

Wystawa dostępna

Wystawa została przystosowana dla osób poruszających się na wózkach oraz dla osób niedowidzących. Znajduje się w budynku IV PPNT Gdynia, położonym na rogu ulicy Stryjskiej i al. Zwycięstwa. Idąc od przejścia przy ul. Stryjskiej początek wystawy to 39 przęsło na ciągnącej się wzdłuż Alei Zwycięstwa prostej, szklanej elewacji.

Program towarzyszący
Trzy pierwsze urodzinowe dni, czyli 25-27 listopada, będziemy świętować z pompą. Po otwarciu wystawy, zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących. Czekają nas dyskusje i wykłady na temat designu bez barier, przyszłości branży mody, zrównoważonego projektowania w sieci oraz zmian w myśleniu projektowym na przestrzeni ostatnich lat.

Wszystkie wydarzenia odbędą się online i offline. Szczegółowy rozkład jazdy i więcej o zapisach oraz samych wydarzeniach już niedługo. Śledźcie nasze media społecznościowe, żeby być na bieżąco.

25 listopada
dyskusja: Design bez barier | Michał Kubieniec, Monika Braunch, dr Iwona Benek, moderatorka: Ewa Janczukowicz-Cichosz

26 listopada
dyskusja: Moda: teraźniejszość i przyszłość branży | Monika Surowiec, Ewelina Antonowicz, moderatorka: Katarzyna Zajączkowska

27 listopada
wykład: W kierunku cyrkularności, czyli przemiany w polskim projektowaniu | Katarzyna Śliwa Ergodesign
wykład: Zrównoważone projektowanie w sieci | Krystyna Jarek

Wystawa czynna od 25 listopada 2021 do 31 stycznia 2022
(nieczynne w dniach: 24-26.12.2021, 31.12.2021, 01.01.2022 oraz 06.01.2022)

godziny otwarcia:
poniedziałek piątek | 14:00-18:00
sobota – niedziela | 10:00-18:00

Chcesz odwiedzić wystawę poza godzinami otwarcia?
Skontaktuj się nami i zapisz na indywidualną wizytę:
info@centrumdesignu.gdynia.pl
tel. +48 58 880 82 17

organizator: Gdynia | PPNT Gdynia | Centrum Designu